rusët
Interesante

Ja pse nuk qeshin rusët

Ai ka ditëlindjen në Ditën Botërore të Buzëqeshjes, por shumë rrallë mund ta kapni Vladimir Putinin duke zbardhur dhëmbët. Njerëzit nga Rusia- si dhe vendet si Irani dhe Franca- nuk qeshin aq sa të tjerët dhe ka disa arsye kyçe shoqërore për këtë. Kuba Krys, një psikolog në Akademinë Polake...
ShowBiz

A duhet t’i gjykojmë Elvanën dhe sojin e saj?

Shkruan: Mentor Kikia Natyrisht, në një shoqëri ku kritika dhe sharja është profesioni më masiv, Elvana Gjata do të ishte një prehë e mirë për gostinë e shtruar në rrjetet sociale me rastin e një ngjarjeje kriminale, ku këngëtarja thuhet se ishte sebepi. Jo vetëm në këtë rast, për mua...
Interesante

Harta e Adolf Hitlerit: Kështu do të dukej bota naziste

Adolf Hitleri përfytyroi një mijë vjet të sundimit nazist nëse Rajhu i Tretë kishte filluar Luftën e Dytë Botërore. Lufta e Dytë Botërore ka përfunduar me fitoren e Britanisë, Amerikës dhe Rusisë, por Hitleri kishte plane të mëdha për botën. Vizioni i Hitlerit shihte Rajhun në të gjithë Evropën, thellë...
Sporti

Ja në sa ora fillon meçi i shumëpritur mes McGregor dhe Khabib

Të dielën në mëngjes, në Nevada të Shteteve të Bashkuara, Conor McGregor rikthehet në oktagon për të rifituar titullin në peshën e lehtë në UFC, në një duel drithërues përballë rusit Khabib Nurmagomedov. 30-vjeçari nga Dagestani është kampioni në fuqi, në peshën deri 70 kg në MMA. Marrëveshja përfundimtare u...
Lajme

Kjo është gjendja e Bylbyl Sokolit pas sulmit që iu bë sonte

Trajneri i Llapit, Bylbyl Sokoli është sulmuar sonte në hyrje të banesës së tij, pak çaste pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Prishtinës dhe Llapit. Sulmin e ka konfirmuar edhe Policia e Kosovës, ndërsa në QKUK bëjnë me dije se Sokoli ka pësuar lëndime sipërfaqësore. “Mund t’u konfirmojmë se z. Bybyl...
Lajme

50 vjet nga përdorimi i flamurit kombëtar

Sot janë bërë 50 vjet që nga lejimi nga sistemi jugosllav i përdorimit të flamurit kombëtar shqiptar. Pikërisht më 6 tetor të vitit 1968, me ndryshimet e politikës të udhëheqjes së RSFJ-së, popullit shqiptar brenda kësaj federate i është lejuar përdorimi i flamurit kombëtar shqiptar. Deri te lejimi i përdorimit...
Lajme

‘Treni’ i fundit në rrugëtimin drejt heqjes së vizave

Autoritetet në Prishtinë presin që në fund të këtij viti, vendet anëtare të Bashkimit Evropian të marrin vendim pozitiv lidhur me procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Vendimi i ardhshëm i Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian në lidhje me liberalizimin po pritet me vëmendje të shtuar,...
1 2 435 2 436 2 437 2 438 2 439 2 463
Page 2437 of 2463