Sporti

Nxemjet e fundit para se të fillojë ndeshja e shumëpritur

Futbollistët e Kosovës kanë dalur në fushën e lojës për t’i kryer nxemjet e fundit. Skuadra e Bernard Challandes ka sonte një ndeshje mjaft të vështirë para vetes – atë me Maltën. Kjo ndeshje është e vlefshme për Ligën D, Grupi 3, në Ligën e Kombeve, transmeton IndeksOnline. Dhe tani,...
Sporti

Publikohen formacionet zyrtare, starton Zhegrova e Valon Berisha

Kosova dhe Malta kanë publikuar formacionet zyrtare. Risi te Kosova është se ka startuar Edon Zhegrova para Rashicës dhe Valon Berisha, i cili për disa muaj ishte i lënduar. Bernard Challandes ka publikuar formacionet zyrtare, derisa në këtë ndeshje ka disa risi. Ka startuar 18 vjeçari, talenti i Genk i...
Sporti

Kombatarja e Kosovës mbërrin në stadiumin “Fadil Vokrri

Kombëtarja e Kosovës ka mbërritur para pak çastesh në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë Pas pak ata do të fillojnë nxehjet derisa pritet që edhe të publikohen formacionet zyrtare. Kosova sot zhvillon ndeshjen e tretë në kuadër të Grupit 3 të Ligës D të Kombeve. Ata do të përballen me...
Sporti

Lajmi i fundit: Ka ndërruar jetë futbollisti nga Kosova

Futbolli kosovar sot mori një lajm të hidhur. Futbollisti nga Kosova, Labinot Harbuzi ka ndërruar jetë papritmas në orët e hershme të mëngjesit të sotëm, shkruan Zëri.info. 32 vjeçari tashmë i ndjerë është gjetur nga prindërit në dhomën e tij, të cilët më pas e kanë thirr autoambulancën. Harbuzi ishte...
Lajme

Publikohen emrat e paramilitarëve serbë që u paguan për krimet në Gjakovë

Dje, Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit ka miratuar me 7 vota pro dhe 2 abstenime projektligjin e propozuar nga Lëvizja Vetëvendosje për plotësim- ndryshimin e Kodit të Procedurës Penale, duke krijuar kështu mundësinë që personat që kanë kryer krime gjatë luftës...
Lajme

Kuçi fton Thaçin dhe Haradinajn të takohen në Junik

Kryetari i Junikut, Agron Kuçi, i ka bërë ftesë për takim ‘në Junikun e Kuvendeve dhe Pajtimeve të mëdha historike’ presidentit Hashim Thaçi dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, me qëllim të siç ka thënë ai, heqjes së dallimeve dhe unifikimit të qëndrimeve për dialogun dhe kufijtë e Kosovës karshi Serbisë. Këtë...
1 2 433 2 434 2 435 2 436 2 437 2 465
Page 2435 of 2465