Lajme

“Shqipëria së shpejti do të bëhet me një bazë ajrore të NATO-s”

Agjencia e lajmeve ndërkombëtare, Reuters, i ka kushtuar një artikull Shqipërisë, ku ka treguar se si një komunë e saj do të shndërrohet në një pikë të rëndësishme ushtarake të vendeve perëndimore. Artikulli fillon duke treguar se si një bazë e fuqishme ajrore e dalë nga përdorimi në Shqipëri, tani...
Lajme

Abrashi në darkë me miqtë e LDK-së, po paralajmëron diçka të re

Ish-kandidati për komunën e Prishtinës nga radhët e LDK-së, njëherësh deputet në Kuvendin e Kosovës, Arban Abrashi, përmes një fotografie të postuar në llogarinë e tij Facebook ka paralajmëruar diçka të re. Ai shihet duke darkuar me miqtë e tij të LDK-së, Naser Veliun djalin e nënkryetarit të LDK-së, Agim...
Lajme

Lexoni zhgënjimin i punëtorit që shkoi për të punuar në Gjermani: Shtëpia ishte si rrënojë, banonim 50 veta

Dhjetra mijëra njerëz nga Ballkani Perëndimor punojnë në të zezë në Gjermani. Në shumë raste kushtet e punës janë të vështira. Shpesh ata mbeten edhe pa para. Industria mashtruese e “ndërmjetësve” lulëzon. Oferta e punës që iu bë Dino Mehiçit tingëllonte shumë joshëse. Ai duhej të paguante vetëm 200 euro...
ShowBiz

Geta Beqa bëhet zyrtarisht shtetase e Shqipërisë, ky është postimi i saj në Instagram

Kampionja e ‘bodybuilding’ në kategorinë e femrave, Geta Beqa, është bërë zyrtarisht shtetase e Shqipërisë. Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë ajo përmes një fotografie të postuar në Instagram. Ajo falënderoi Presidentin e Shqipërisë Ilir Meta, dhe Ministrinë e Sportit, që ia mundësuan këtë nënshtetësi, njofton Klan Kosova....
Lajme

Lirohen nga burgu vëllezërit Geci nga Llausha e Skenderajt

Mbrëmë janë liruar vëllezërit nga Llausha e Skenderajt, Rrustem dhe Hetem Geci si dhe Sabit Geci. Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express avokati i këtij rasti, Mahmut Halimi. Halimi tha shkurt se lajmi i dhënë në media është i vërtetë dhe të njëjtit janë liruar mbrëmë nga burgu. Të...
1 2 430 2 431 2 432 2 433 2 434 2 465
Page 2432 of 2465