Lajme

Prekëse: Vajza e Astrit Deharit pranë varrit të babait

Në dy vjetorin e vdekjes së aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit, pranë varrit të babit ka qëndruar edhe vajza e të ndjerit, Arsa, e cila ende nuk i ka mbushur dy vjet. Fotoja e Arsës po qarkullon në rrjetet sociale. E homazhi pranë varrit të Deharit, sot gjatë ditës...
Sporti

Tragjedi në ring: Boksieri italian vdes pas nokautit brutal

Boskieri italian, Christian Daghio ka vdekur tragjikisht pas njw meçi nw Bangkok. 49-vjeçari, një ish-kampion në Muay Thai dhe boks, vdiq në spital të premten pasi u vendos në koma për shkak të lëndimeve të pësuara gjatë ndeshjes së titullit të WBC kundër Don Parueang më 26 tetor. Ai lë...
Lajme

Grabitet banka në kryeqytet, ka të lënduar

Një grabitje e armatosur ka ndodhur sot rreth orës 09:00 në filialin e një banke në lagjen Veterrnik, në Prishtinë, transmeton Indeksonline. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni, strukturat rajonale për hetimin e krimit kanë filluar ndërmarrjen e një varg veprimesh operative dhe hetimore. Mbështetur në rezultatet e para të...
Lajme

Kërset kallashi në familjen Geci në Lllaushë

Familja e ish-deputetit, Gani Geci në Llaushë të Skenderajit, këtë vikend e ka pasur pak më ndryshe se ditëve të tjera. Në familjen Geci ka pasur shumë familjar e miqë të cilët ishin mbledhur për festuar, pasi kësaj familje i janë shtuar edhe dy meshkuj, shkruan Magazina.al. Për binjakët e...
Lajme

Kur do të debutojë iPhone me 5G?

Në nëntorin e vitit të kaluar është raportuar se iPhone me 5G do të vijë me procesor të Intelit, pasi Apple dhe Inteli kanë filluar të bashkëpunojnë. Megjithatë, këto spekulime janë shuar kur Apple i pati treguar kësaj kompanie se nuk do të kërkojë komponentet 5G të modemit të saj...
Lajme

Lajmi i fundit: Zjarr i madh në një lokal në Prishtinë

Një zjarr i madh e ka përfshirë një lokal në Prishtinë. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë e zjarrfikësve të cilët janë duke u munduar që ta lokalizojnë zjarrin. Në vendin e ngjarjes janë dhe Policia. Ende nuk dihet nëse ka të lënduar edhe as për shkaqet që kanë...
Lajme

CIA-ja parashikon zhbërjen e BE-së dhe bashkimin e Shqipërisë me Kosovën

CIA parashikon që Bashkimi Evropian do të shkatërrohet deri në vitin 2025. Portali i gjeopolitikës analizuese “Stratfor”, më e njohura në Shtetet e Bashkuara, raporton për parashikimin e CIA-s, se brenda 6 viteve të ardhshme BE-ja do të mund të shpërbëhet, transmeton Shekulli. Agjencia e Inteligjencës Amerikane, CIA, parashikon që...
1 2 412 2 413 2 414 2 415 2 416 2 500
Page 2414 of 2500