ShowBiz

Gold Ag falënderon zotin për fitoren e Khabib

Meç mes Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregorit është ngjarja më e komentuar në sport që prej mbrëmë. Ishte Khabib ai i cili triumfoi ndaj kundërshtarit McGregor, por incidentet pas përballjes së dyshes bënë që meçi të bëhet shumë i përfolur, shkruan lajmi.net. residenti i UFC-së, Dana White, ka thënë se...
Lajme

Mënyra si njerëz të famshëm hynin në qendrat e masazhit dhe kryenin marrëdhënie intime

Njerëz të njohur të ekranit, zyrtarë dhe familjarë kanë qenë klientë të zakonshëm të qendrave të masazhit në Tiranë, ku sipas prokurorisë kundrejt pagesës ofroheshin edhe shërbime seksuale. Detajet dalin në dritë në përgjimet e kryera për llogari të hetimit të zhvilluar ndaj tre administratorëe të këtyre qendrave, të proceduar...
Sporti

Këtu mund ta shikoni LIVE meçin Khabib vs Conor

Khabib Nurmagomedov dhe Conor McGregor do të zhvillojnë pas pak duelin për titull botr në kategorinë e mesme (-71kg)në T Mobile Arena në Las Vegas të Shteteve të Bashkuara. Pårndryshe, marrëveshja përfundimtare u shpall që më datë 3 gusht, kështu që dy luftëtarët kanë patur mjaftueshëm kohë për t’u përgatitur...
rusët
Interesante

Ja pse nuk qeshin rusët

Ai ka ditëlindjen në Ditën Botërore të Buzëqeshjes, por shumë rrallë mund ta kapni Vladimir Putinin duke zbardhur dhëmbët. Njerëzit nga Rusia- si dhe vendet si Irani dhe Franca- nuk qeshin aq sa të tjerët dhe ka disa arsye kyçe shoqërore për këtë. Kuba Krys, një psikolog në Akademinë Polake...
ShowBiz

A duhet t’i gjykojmë Elvanën dhe sojin e saj?

Shkruan: Mentor Kikia Natyrisht, në një shoqëri ku kritika dhe sharja është profesioni më masiv, Elvana Gjata do të ishte një prehë e mirë për gostinë e shtruar në rrjetet sociale me rastin e një ngjarjeje kriminale, ku këngëtarja thuhet se ishte sebepi. Jo vetëm në këtë rast, për mua...
Interesante

Harta e Adolf Hitlerit: Kështu do të dukej bota naziste

Adolf Hitleri përfytyroi një mijë vjet të sundimit nazist nëse Rajhu i Tretë kishte filluar Luftën e Dytë Botërore. Lufta e Dytë Botërore ka përfunduar me fitoren e Britanisë, Amerikës dhe Rusisë, por Hitleri kishte plane të mëdha për botën. Vizioni i Hitlerit shihte Rajhun në të gjithë Evropën, thellë...
Sporti

Ja në sa ora fillon meçi i shumëpritur mes McGregor dhe Khabib

Të dielën në mëngjes, në Nevada të Shteteve të Bashkuara, Conor McGregor rikthehet në oktagon për të rifituar titullin në peshën e lehtë në UFC, në një duel drithërues përballë rusit Khabib Nurmagomedov. 30-vjeçari nga Dagestani është kampioni në fuqi, në peshën deri 70 kg në MMA. Marrëveshja përfundimtare u...
1 2 409 2 410 2 411 2 412 2 413 2 437
Page 2411 of 2437