Lajme

Çitaku: Të rinjtë që hapin biznese në Kosovë janë heronj

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku, në një takim me përfaqësuesit e Odës Ekonomike Amerikane në Kosovë, i ka quajtur heronj të rinjtë të cilët hapin biznese dhe që krijojnë vende të reja pune në vend. “Një takim shumë i frytshëm me përfaqësuesit e Odës...
Lajme

NATO nis stërvitjet më të mëdha ushtarake

Norvegjia do të jetë mikëpritësja e stërvitjeve më të mëdha të kryera të enjten nga NATO-ja prej përfundimit të Luftës së Ftohtë, duke i rikujtuar Rusisë që aleanca mbetet e bashkuar pavarësisht dyshimeve që ka shpërfaqur në këtë aspekt presidenti amerikan, Donald Trump. Më shumë se 50,000 ushtarë, 10,000 automjete,...
Shkencë

Burri dhe gruaja përfekte kanë këtë pamje, thotë shkenca

Studiuesit pretendojnë se ia kanë dalur që të krijojnë burrin dhe gruan më seksi në botë, duke i kombinuar kështu tiparet e fytyrës së disa prej personave më të famshëm të shoubizit. Një ekip ekspertësh nga Men’s Pharmacy bashkuan fytyrën e Tom Hardy, Jamie Dornan dhe Anthony Joshua për të...
1 2 408 2 409 2 410 2 411 2 412 2 464
Page 2410 of 2464