Lajme

Rrah nënën, arrestohet gjakovari

Një person është arrestuar në Gjakovë, i cili pas një mosmarrëveshje, e kishte sulmuar fizikisht nënën e tij. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i është ofruar tretman mjekësor. Pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje. Dhuna në familje në Kosovë vazhdon të jetë e...
Lajme

Zvicra dëbon kosovarin pas 20 vitesh, e ndau nga gruaja e djali

Një rrëfim interesant në një emision televiziv në Tiranë e sjell një shtetas kosovar, i cili ka jetuar mbi 20 vjet në Zvicër, por që ishte dëbuar për shkak të një martese që ishte cilësuar fiktive. Ai në një studio të emisionit “Me Zemër të hapur” tha se martesa me...
Lajme

Haradinaj: Me qeverisjen tonë do të hyjmë në histori

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se për të dhe qeverinë e tij prioritet mbetet siguria dhe ruajtja e rendit në vend. Ndërsa thotë se me qeverisjen që po bëjnë do të hyjnë në histori. Këto deklarata Haradinaj i bëri gjatë një takimi të Degës së Aleancës për Ardhmërinë...
Lajme

Pas Milaim Zekës, vjen vendimi i gjykatës edhe për Shkumbin Demaliajn

Pas Milaim Zekës, edhe deputeti i AAK-së, Shkumbin Demalijaj, është liruar edhe nga masa e arrestit shtëpiak. Lajmin për “Indeksonline” e ka konfirmuar avokati i deputetit Demalijaj, Arianit Koci. “Po është liruar dhe nuk ka asnjë masë ndaj tij tashmë”, ka thënë ai. Ndryshe, Demalijaj fillimisht ishte mbajtur në paraburgim...
Op/Ed

Fyerja e Profetit Muhamed, nuk është liri e shprehjes

Shkruan: Arianit Koci Edhe liria e shprehjes e ka një tavan, të cilin nuk bën ta kalosh, sidomos kur një liri e tillë fyen ndjenjat e një komuniteti të caktuar. Në këtë kuadër mund të shihet edhe vendimi i Gjykatës Evropiane për të Drejtat e Njeriut. Ky institucion ka vendosur...
1 2 377 2 378 2 379 2 380 2 381 2 437
Page 2379 of 2437