Lajme

Aksident me fatalitet në Gjakovë: Humb jetën një vajzë

Një vajzë ka humbur jetën si pasojë e lëndimeve të marra dje në aksidentin në mes dy veturave në fshatin Ponoshec të Gjakovës. Njoftimi i policisë: Fsh.Ponoshec, Gjakove, 13.10.2018-17:10. Raportohet se ka ndodhur aksident trafiku ne mes te dy veturave. Si pasojë e aksidentit, një femër K-Shqiptare ka ndërruar jete,...
Lajme

Dy autostradat kosovare së shpejti me pagesë

Infrastruktura rrugore në Republikën e Kosovës është njëra ndër çështjet më të rëndësishme të vendit. Për këtë fushë tanimë është duke u punuar vazhdimisht nga dikasteret përkatëse të Qeverisë së Kosovës. Një çështje e përfolur tash e disa kohë se edhe autostradat në Kosovë do të bëhen me pagesë, ka...
Sporti

Kosovarët spektakël në Ishujt Faroe, ngritin flamurin

Emocionet e kosovarëve përpara ndeshjes Ishujt Faroe – Kosova tashmë kanë filluar. Sonte prej orës 18:00 pritet të nis ndeshja në kuadër të Ligës së Kombeve, ku Kombëtarja e Kosovës tenton ta marrë fitoren e tretë në këtë garën e re evropiane. Në këtë video një tifoz kosovar ka marrë...
Biznes

Lajm i keq për kosovarët, rritet çmimi bukës

Çmimi i bukës dhe i drithërave është shtrenjëtuar në Kosovë, tregojnë statistikat e publikuara nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK). Sipas “Indeksit të Harmonizuar të Çmimeve të Konsumit”, të publikuar nga Agjencia e Statistikave të Kosovës gjatë kësaj jave, çmimi i bukës dhe drithërave është rritur në muajin shtator....
Lajme

Keni kujdes në rrugën Prishtinë – Gjilan, kjo gjë mund t’ju ndodh

Drejtuesit e automjeteve në rrugën Prishtinë - Gjilan, sot kanë hasur në vështirësi për shkak të zjarrit dhe tymit të madh që kishte mbuluar këtë rrugë, njofton Korrespodenti. Zjarret ishin të ndezura skaj kësaj rruge, gjë që e bënte të pamundur që drejtuesit e automjeteve të shohin rrugën gjatë ngasjes...
1 2 373 2 374 2 375 2 376 2 377 2 411
Page 2375 of 2411