Lajme

“Një popull s’i nënshtrohet një njeriu”, nis protesta e Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosje është duke mbajtur një protestë paqësore kundër pazareve me Serbinë, për sovranitetin e vendit. Protestës po i bashkohen dalë nga dalë shumë simpatizantë të partisë së Albin Kurtit si dhe politikanë të ndryshëm kosovarë, shkruan Indeksonline. Sipas njoftimit, protestuesit fillimisht po mblidhen te Bibloteka Kombëtare dhe për të...
Lajme

Ja ku janë mbledhur protestuesit e Vetëvendosjes, bëhen gati për nisje

Protesta, e cila është e paralajmëruar të fillojë nga ora 14:00 ka filluar t’i mbledh njerëzit nga qytete të ndryshme të Kosovës, para Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë. Protesta u organizua nga Lëvizja Vetëvendosje me moton “Një popull s’i nënshtrohet një njeriu”, për ta kundërshtuar idenë e korigjimit të kufijve përgjatë...
Lajme

Njesia Speciale te Liqeni i Ujmanit, vjen reagimi i Vuçiqit, kërkon të bëhet gati ushtria për luftë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka reaguar pasi pjesëtarë të Njësisë Speciale të Kosovës kanë shkuar në pjesën veriore të Kosovës. Mediat në Serbi raportojnë se Vuçiq ka urdhëruar ushtrinë që të vendoset në gjendjen më të lartë të gatishmërisë. Këtë ia kanë konfirmuar Tanjugut, Kabineti i Presidentit, i cili...
Lajme

Rrufeja godet Hotelin Mbretëror në Mekë të Arabisë Saudite

Arabia qendrore është kapluar këto ditë nga një stuhi e rëndë e motit me të reshura të ashpra e shkarkime të vetëtimës. Kamerat me kuadër në tokat e shenjta të Mekës kanë kapur momentin kur vetëtima ka goditur Hotelin Mbretëror, duke dhuruar pamje të jashtëzakonshme, por edhe drithëruese. Kjo nuk...
Lajme

Edhe Policia e Kosovës në “përkrahje” të protestës së sotme

Përkrahje protestës së Lëvizjes Vetëvendose kundër ideve të presidentin Hashim Thaçi për korrigjim kufiri, i kanë dhënë shume personalitete dhe figura të shoqërisë civile. Madje në krah me Abin Kurtin për këtë protestë janë edhe pjesëtarë të Policisë së Kosovës, shkruan GazetaBlic. Në një nga tubimet që ishin mobilizues për...
1 2 087 2 088 2 089 2 090 2 091 2 098
Page 2089 of 2098