Lajme

Video e tmerrshme: Ky zyrtar i ekzekutohet në mes të ditës

Një burrë i martuar është qëlluar për vdekje derisa po qëndronte në veturë duke pritur bashkëshorten, e cila kishte shkuar në market për të blerë gjësende për të festuar ditëlindjen e saj. Shai Mohapi, 54-vjeç, është ekzekutuar me pesë plumba në mes të ditës para një qendre tregtare në qytetin...
Lajme

“Kosova plotësoi të gjitha kushtet, BE po i bënë padrejtësi”

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, ka thënë se është e zhgënjyer me zhvillimet rreth liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Në një deklaratë për Radion Evropa e Lirë, Fajon ka thënë se është e paparanueshme që Kosovës t’i imponohen kushte të reja pasi janë plotësuar të...
Lajme

Kosova s’ka fuqi ta kushtëzojë Bashkimin Evropian

Pavarësisht deklarimeve të fundit të zyrtarëve qeveritarë se Kosova duhet ta kushtëzojë procesin e dialogut me Serbinë po qe se nuk ka liberalizim të vizave këtë vit, një gjë e tillë është pak e mundshme për t’u realizuar. Kështu konsiderojnë njohësit e çështjeve politike, të cilët thonë se Kosova nuk...
ShowBiz

Shokon Aurela Hoxha: I urrej njerëzit e shëmtuar

Aurela Hoxha është njëra ndër femrat më të komentuara në media. Kjo për shkak të provokimeve të vazhdueshme nëpër fotografi, shkruan lajmi.net. Në intervistat që ka qenë prezent ka folur rreth jetës private dhe asaj profesionale si blogere. Ndërsa së fundmi në emisionin “Pop Culture – Flakë Fare” ka shokuar...
1 2 007 2 008 2 009 2 010 2 011 2 121
Page 2009 of 2121