Lajme

Profesori Agim Vinca: Hashim, harroje që Vuçiqi të falë dicka

Profesori i Universitetit të Prishtinës, Agim Vinca ka komentuar idenë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan ai “korrigjim të kufijve”. Vinca për të komentuar idenë e Thaçit ka përdorur “kalin e Trojës”, te Iliada e Homerit. Ai i ka thënë Thaçit...
Lajme

Kurti i dërgon selam Thaçit: Nuk të nënshtrohemi!

Po vazhdon adresimi i deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje drejt protestuesve të cilët janë mbledhur në shesin ‘Skënderbe’ për të protestuar kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe idenë e tij që sic e kanë quajtur ata për “ndarje të Kosovës”. Kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurit ka falënderuar të gjithë pjesëmarrësit...
Lajme

Ky është numri i protestuesve kundër idesë së korrigjimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se një numër jashtëzakonisht i madh i qytetarëve janë mbledhur te Biblioteka Kombëtare për të protestuar idenë e korrigjimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë. “Jashtëzakonisht i madh numri i protestuesve që janë mbledhur tek Biblioteka Kombëtare për të protestuar kundër pazareve me Serbinë”, shkruan në...
Lajme

Albin Kurti i çon selam nga Prishtina Hashim Thaçit në Ujman

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha gjatë marshit se në ditën e protetstës kur qytetarët protestojnë për një president më të mirë, ai bënë akrobacione dhe shkon në veri. Sipas tij presidenti Thaçi është president i rrezikshëm që nuk zgjedh asgjë për të qëndruar në karrigen e tij. I...
Lajme

“Një popull s’i nënshtrohet një njeriu”, nis protesta e Vetëvendosjes

Lëvizja Vetëvendosje është duke mbajtur një protestë paqësore kundër pazareve me Serbinë, për sovranitetin e vendit. Protestës po i bashkohen dalë nga dalë shumë simpatizantë të partisë së Albin Kurtit si dhe politikanë të ndryshëm kosovarë, shkruan Indeksonline. Sipas njoftimit, protestuesit fillimisht po mblidhen te Bibloteka Kombëtare dhe për të...
1 1 087 1 088 1 089 1 090 1 091 1 096
Page 1089 of 1096