Sporti

Përkundër paraqitjes së dobët kundër Çekisë, Edon Zhegrova bën veprimin e papritur në rrjetet sociale

Përfaqësuesja e Kosovës regjistroi dje fitore kundër Republikës së Çekisë me rezultat 2:1 në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian "Euro 2020". Në fushë nga minuta e parë luajti Edon Zhegrova pas mungesave të shumta në fazën ofanzive për shkak të lëndimeve, shkruan Zëri.info. Përkundër pritjeve të mëdha nga futbollisti...
Lajme

PDK publikon listën, më shumë se gjysma kandidatë të rinj

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka publikuar listën me 110 kandidatët për deputetë, në zgjedhjet e 6 tetorit. “Lista e kandidatëve të Partisë Demokratike të Kosovës për deputetë, i përfaqëson denjësisht qytetarët e Kosovës, është lista e besimit dhe guximit, lista e shpresës dhe përkushtimit, lista e fitores së 6...
Lajme

E dhimbshme: I jepet lamtumira e fundit Artan Vehnarit

Familjarë e miqë të shumtë janë mbledhur për t’i dhënë lamtumirën e fundit parashutistit Artan Vehnarit. Ai dje vdiq gjatë një incidenti duke fluturuar me paragllajd në një zonë në Prizren. Sot, me pikëllim të thellë, i dhanë lamtumirën e fundit, duke e kujtuar si familjar dhe mik të mirë....
Lajme

Ministri i Labit i tregon dhëmbët: Shkoj kur të dua në veri

“Policia e Kosovës me punën e saj ka bërë që të ulet dukshëm kontrabanda në veri të vendit. Policia ka arritur që veprat penale vetëm këtë vit t’i ulë në 20 për qind”. Kështu ka thënë Ministri në detyrë i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa. Në një intervistë për Ekonomia...
Sporti

Celina sypatrembur, nuk i ka frikën as Anglisë, ja çfarë thotë

Bersant Celina e ka pranuar se fitorja e Kosovës kundër Republikës së Çekisë në ka qenë shumë e rëndësishme në përpjekjet e Kosovës për ta siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Evropian 2020 për herë të parë. Kosova e Bernard Challandes e mundi me rikthim 2:1 Çekinë të shtunën në stadiumin Fadil...
Sporti

“Daily Mail” me shkrim të veçantë për Kosovën, Hadërgjonaj rrëfen përjetimin e luftës para ndeshjes me Anglinë

I lindur dhe rritur në Zvicër, Florent Hadërgjonaj i Huddersfieldit pranoi të luajë për Kosovën më herët gjatë vitit. Duke pas parasysh historinë e ekipit më të ri të futbollit, ka qenë një përvojë e jashtëzakonshme për mbrojtësin 25-vjeçar. Kështu nis një artikull për Kosovën dhe Hadërgjonaj, “Daily Mail”, që...
Sporti

“Dardanët” nisen drejt Anglisë

Kosova nuk do të jetë e vetme as në ndeshjen e ardhshme ndaj Anglisë. Sot një pjesë e tifozëve “Dardanët” është nisur drejt Anglisë. “Ndalja e radhës, Luton”, kanë shkruar “Dardanët”. Qindra tifozë do të udhëtojnë nga Kosova, e mijëra tjerë nga Evropa për t’i përkrahur djemtë tanë. Angli –...
1 1 005 1 006 1 007 1 008 1 009 1 991
Page 1007 of 1991