Interesante

Plaku vejan e rejat e pakujdesshme

Ni babë i kish pase tre djem. Të tret i martoi e jau muer tri nuse për t’pamë t’synit kush mos me i pasë. Nuk vanoi hiç shum e plakut i diq e shoqja. Met vejan. U munue me u martue po s’mujti. Tanë i thojshin: „I kie rejat, t’bajnë...
Shëndeti

Përzierja e limonit me vaj ulliri, ja përfitimet që i sjell shëndetit

Pija ideale për të detoksifikuar dhe eliminuar të gjitha toksinat dhe mbetjet e grumbulluara në trup është shumë e thjeshtë dhe përbëhet nga lëng limoni dhe vaj ulliri. Nëse zgjoheni të lodhur, madje edhe pas një nate të gjatë gjumi konsumoni këtë përzierje. Përzierja do të ndihmojë rigjallërimin e trupit...
Lajme

Vendimi i fundit i kirurgëve të QKUK-së: Greva vazhdon

Kolegjiumi i kirurgëve të QKUK-së, instituteve paraklinike dhe Spitaleve të Gjilanit dhe Gjakovës do ta vazhdojnë grevën. Gazeta ka siguruar vendimin me anë të të cilit është njoftuar drejtori i SHSKUK-së Dr. Basri Sejdiu, si dhe drejtorët e klinikave ku është duke u mbajtur greva. Kelmendi dhuron televizor dhe çarçaf...
Lajme

Detaje nga aksidenti në magjistralen Prishtinë- Podujevë, vdes një person

Një femër ka ndërruar jetë si pasojën e aksidentit që ka ndodhur sot në magjistralen Prishtinë – Podujevë më saktësisht në fshatin Penuhë. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti ka treguar për Gazetën Insajderi se si pasojë e këtij aksidenti kanë mbetur të lënduar tetë persona. “Rreth orës 14:00...
Lajme

Haradinaj: Zjarrfikësit do t’i kthejmë në Forcë Nacionale

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i shoqëruar nga ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Latifi me rastin e festës së vitit të ri ka vizituar Brigadën e Zjarrfikësve të Kosovës Kreu i Qeverisë duke shprehur mirënjohje për punën që e bëjnë zjarrfikësit ka kërkuar nga ta, që sonte të jenë...
Lajme

Vidhen pesë lopë në Fushë Kosovë

Në fshatin Grabovc i Poshtëm, në Fushë Kosovë janë vjedhur disa lopë. “Ankuesi mashkull K/Shqiptar, ka njoftuar se gjatë natë persona të pa njohur me forcë kanë depërtuar në stallën e tij dhe kanë vjedhur katër gjedhe (lopë)”, thuhet në raportin e policisë. Njëjtë ka ndodhur edhe në shtëpinë e...
Interesante

Zbulohet si u shkatërrua Sodoma, qyteti biblik i mëkatit

Historia e shkatërrimit të qytetit biblik me plot mëkate, Sodoma, është një nga ato tregime të shkatërrimit që vazhdon të rrisë ndërgjegjësimin publik sot. Teologu Phillip Silvia nga Universiteti New Mexico kohët e fundit zbuloi teorinë e tij se qyteti i lashtë ishte shkatërruar nga një meteor i madh. Sodoma...
Lajme

Mërgimtarit i vidhet BMW 730 në parkingun e diskotekës në Gjilan

Policia përmes një njoftimi ka bërë të ditur se dje një qytetari i është vjedhur një makinë, derisa i njëjti e kishte parkuar atë në parkingun e një diskoteke. Sipas policisë rasti ka ndodhur në Gjilan, saktësisht në rrugën e “Kamenicës” rreth orën 00:45 – 03:00, përcjellë Indeksonline. Viktima ka...
1 2 3 200
Page 1 of 200