Lajme

Kush kujdeset më mirë për fëmijet, Nëna apo Babai?

Të jesh prind është një nga emocionet më të mëdha që mund të përjetojë njeriu, por është dhe një rol që mbart shumë përgjegjësi. Zakonisht, kujdesin më madhor ndaj fëmijëve e ka nëna, por edhe baballarëve ndonjëherë u bie rasti të qëndrojnë apo kalojnë një ditë më fëmijët e tyre....
Lajme

Masat e reja, Vitia paralajmëron konference për media

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, bashkë me zëvendësministren e Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Edona Maloku Bërdyna, do të mbajnë konferencë për media. Kjo konferencë vjen pas mbledhjes së sotme të Qeverisë së Kosovës ku po diskutohet për masat e reja anti-COVID. Konferenca do të mbahet në ora...
Lajme

A do të shtyhen zgjedhjet lokale të 17 tetorit?

Shtyrja e zgjedhjeve lokale për shkak të përhapjes së Covid-19 nuk po shihet si opsion. Sipas njohësve të sistemit zgjedhor, fushata zgjedhore e cila është paraparë të fillojë më 16 shtator duhet të zhvillohet pa prani fizike për mes platformave online dhe videospoteve. Pak javë para se të fillojë zyrtarisht...
Lajme

NISMA e përkrah kandidatin e PDK-së për kryetar në këtë komunë

Nisma Socialdemokrate dega Lipjan i ka dhënë përkrahje kandidatit të PDK-së, Hyzer Rizanit, për kryetar të komunës. Kështu ka njoftuar vetë Rizani përmes një postimi në Facebook, shkruan Indeksonline. Ai u shpreh se kryetari i Nisma Socialdemokrate, Heset Sahiti me strukturat e përbashkëta kanë dhënë zotimin se në zgjedhjet e...
Lajme

Varianti Delta transmetohet 2 ditë para se të kenë simptoma

Njerëzit me variantin Delta të koronavirusit mund të jenë në gjendje ta transmetojnë virusin për gati 2 ditë para se të kenë simptoma. Ky ndryshim mund të jetë një tipar kyç që nxiti rritjen e fundit të rasteve me infektime të COVID-19, sugjeron një studim i ri në revistën Nature,...
Lajme

Njoftimi nga KEDS: Këto qytete do të mbesin pa rrymë

Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet. Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Mitrovicë 1. Nga TS 35/10 kV Shupkovci do të ndërprehet në stabiliment drejtimi Vllahi: TS 10/04 kV Zhazhi 1 (kodi 70000104028) prej orës 09:00 deri në ora 16:00 TS 10/04 kV Zhazhi 2 (kodi 70000104029) prej...
1 2 3 4 5 102
Page 3 of 102