Lajme

Gucati sot paraqitet para Dhomave të Specializuara në Hagë

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK) Hysni Gucati do të paraqitet sot për herë të parë para Dhomave të Specializuara në Hagë. Gucati u arrestua më 25 shtator në Kosovë nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, në bazë të një fletarrestimi dhe urdhri...
Lajme

Ja çfarë moti do të mbizotërojë sot në Kosovë

Mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare, njofton Instituti...
Lajme

COVID-19: Rriten rastet, ky qytet përsëri izolohet

Qeveria spanjolle ka urdhëruar që Madridi të izolohet përsëri, për shkak të rritjes së numrit të rasteve me COVID-19. Sipas mediave spanjolle, do të izolohen zonat rreth kryeqytetit spanjoll, pasi që janë vendet ku së fundmi ka pasur rritje masive të rasteve. Nën rregullat e reja, qytetarëve nuk u lejohet...
Lajme

COVID-19: Tre nxënës rezultojnë pozitiv

Gjashtë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar të mërkurën në Komunën e Podujevës. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, 2 dy raste janë nga qyteti dhe nga një rast në fshatrat; Dumosh, Lladoc, Llapashticë e Epërme dhe Lupç i Poshtëm. Epidemiologia e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në këtë...
Lajme

Iu rrotullua traktori: Vdes në vend 32 vjeçari nga Klina

Vllaznim Mustafa është 32 vjeçari që ka humbur jetën sot si pasojë e një incidenti me traktor në fshatin Krushevë e Madhe të Klinës. Rasti ka ndodhur rreth orës 14:40, ku viktima kishte ngarkuar traktorin me drunj dhe derisa ishte rrugës për në shtëpi, traktori ka humbur kontrollin duke dalë...
1 208 209 210
Page 210 of 210