Lajme

COVID-19: Rriten rastet, ky qytet përsëri izolohet

Qeveria spanjolle ka urdhëruar që Madridi të izolohet përsëri, për shkak të rritjes së numrit të rasteve me COVID-19. Sipas mediave spanjolle, do të izolohen zonat rreth kryeqytetit spanjoll, pasi që janë vendet ku së fundmi ka pasur rritje masive të rasteve. Nën rregullat e reja, qytetarëve nuk u lejohet...
Lajme

COVID-19: Tre nxënës rezultojnë pozitiv

Gjashtë raste të reja me koronavirus janë konfirmuar të mërkurën në Komunën e Podujevës. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, 2 dy raste janë nga qyteti dhe nga një rast në fshatrat; Dumosh, Lladoc, Llapashticë e Epërme dhe Lupç i Poshtëm. Epidemiologia e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në këtë...
Lajme

Iu rrotullua traktori: Vdes në vend 32 vjeçari nga Klina

Vllaznim Mustafa është 32 vjeçari që ka humbur jetën sot si pasojë e një incidenti me traktor në fshatin Krushevë e Madhe të Klinës. Rasti ka ndodhur rreth orës 14:40, ku viktima kishte ngarkuar traktorin me drunj dhe derisa ishte rrugës për në shtëpi, traktori ka humbur kontrollin duke dalë...
1 100 101 102
Page 102 of 102