Lajme

Ja nga cila datë hyjnë në fuqi masat e reja

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një konferencë për media pas mbledhjes së Komitetit për parandalimin e  pandemisë, ka bërë publike masat e reja të marra për mbrojtjen nga COVID-19. Ministri Zemaj deklaroj se këto masa do të hyjnë në fuqi nga dita e nënshkrimit të ministrit të Shëndetësisë dhe...
Lajme

Kufizohet lëvizja për personat mbi moshën 65 vjeçare

Rritja e numrit të personave të infektuar me COVID-19 ka bërë që Ministria e Shëndetësisë të paralajmëroj për mundësin e masave të reja. Me masat e reja, personave mbi moshën 65-vjeçare u lejohet dalja jashtë shtëpisë gjatë këtij orari 6:00-10:00 dhe 16:00-19:00, derisa jashtë këtij orari kanë të drejtë të...
Lajme

Masat e reja, ky është vendimi nga Ministria e Shëndëtësisë për Universitetet publike dhe private

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar qytetarët për masat e reja kundër koronavirusit. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka folur lidhur me situatën duke thënë se masat e marra janë në dakordim me profesionistët shëndetësorë, shkruan IndeksOnline Në vazhdën e masave të masave të reja hyjnë edhe Ligjiratet në Universitete publike...
Lajme

Publikohen të gjitha masat e reja, kufizohet puna në qendrat e mëdha tregtare dhe në gastronomi

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar qytetarët për masat e reja kundër koronavirusit. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka folur lidhur me situatën duke thënë se masat e marra janë në dakordim me profesionistët shëndetësorë. “Për ta ndalur hovin e rasteve të infeksionit, institucionet duhet të veprojmë se bashku dhe të...
Lajme

Masat e reja, lokalet mbyllen në këtë orë

Ministri Zemaj ka publikuar masat e reja rreth Covid-19. Ministri i Shëndetësisë ka thënë se nga e hëna do të reduktohet sërish orari i lokaleve dhe qendrave tregtare. Ato do të mbyllen nga ora 21:00 deri në ora 05:00. Përjashtim bëjnë shërbimet “take-aëay”. … në përditësim...
Lajme

Ky deputet i PDK-së njofton se është infektuar me koronavirus

Deputeti i PDK’së, Bajrush Xhemaili ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Xhemaili ka thënë se pas shfaqjes së disa simptomave është testuar dhe ka rezultuar pozitiv. “Pas shfaqjes së disa simptomave, ditëve të fundit, dje vendosa që të testohem për Covid19. Sot në mëngjes mora lajmin se kam...
Lajme

Hoti me një lajm të mirë për familjet me asistencë sociale

Kryeministri Avdullah Hoti ka vendosur që mbi 24 mijë familje të marrin dyfishin e asistencës sociale për tre muaj, tetor, nëntor dhe dhjetor. Hoti thotë se kanë bërë të pamundurën që të jenë në krahë të qytetarëve, njofton Klan Kosova “Kemi bërë të pamundurën që të jemi krahë i të...
Lajme

Fillon takimi i komitetit për kordinimin e situatës me Covid-19

Komiteti për vlerësimin dhe koordinimin e situatës rreth COVID-19 sot është mbledhur në Qeveri për të shqyrtuar situatën epidemiologjike në vend lidhur me virusin korona. Pas takimit pjesëmarrësit do të dalin në një konferencë, njofton Klan Kosova. Në këtë komitet të pranishëm janë Armend Zemaj, ministër i Shëndetësisë, Ramë Likaj,...
1 2 3 95
Page 1 of 95