Lajme

A do t’i shkojë nesër në zyrë Albin Kurti, Hashim Thaçit?

Për nesër e ka ftuar në takim konsultues presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kreun e Qeverisë në detyrë, Albin Kurtin, mirëpo, kësaj here si shef të Lëvizjes Vetëvendosje. Megjithatë, në partinë e Kurtit nuk kanë treguar të pyetur nga Express nëse do t’i përgjigjen pozitivisht thirrjes. Pas mocionit për rrëzimin...
Lajme

Ndërron jetë kardiologu i QKUK-së

Ka ndërruar jetë kardiologu invazit i QKUK’së, dr. Sami Gjoka. Lajmin e ka bërë të ditur vet Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës. “Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), ka humbur një mjek dhe humanist të shquar që deri në momentet e fundit dha kontributin e tij profesional për...
Lajme

Gjendet mjet shpërthyes në Prishtinë

Një qytetar nga Prishtina ka lajmëruar policinë se ka hasur në një mjet të dyshuar shpërthyes Rasti ka ndodhur në rrugën “Qëndresa” në Prishtinë, mesditën e së hënës, bën të ditur policia në raportin 24 orësh. Njësiti për deminim i Policisë së Kosovës ka bërë shpërthimin e mjetit në mënyrë...
1 2 3 4 78
Page 2 of 78