Lajme

Policia jep detaje për vdekjen e gjermanit në Mitrovicë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për vdekjen e shtetasit gjerman në Mitrovicë dhe këtë rast po e trajton si “vdekje të dyshimtë”. Mëngjesin e së hënës një shtetas i Gjermanisë ka vdekur në Mitrovicë. Sipas njoftimit i ndjeri është gjetur pa shenja jete në hotel dhe dyshohet se është...
LajmeShëndeti

10 masat që ulin rrezikun nga Covid-19

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho në një status në facebook ka renditur 10 masa të cilat sipas tij duhen marrë për të frenuar përhapjen e Covid-19 tek grupet me risk më të madh. “Sigurisht, këto masa nuk do t’a eliminojnë përhapjen e COVID midis të moshuarve apo personave të...
ShowBiz

Modelja shqiptare shfaqet komplet e zhveshur

Franceska Jaçe ka punuar një set të ri fotografik. Franceska Jaçe është bërë një nga emrat e pazëvendësueshme të mediave rozë, bukuroshja ka ndarë me ndjekësit disa imazhe nga seti i ri fotografik. Në fotosesionin e punuar me fotografin Beati, modelja shfaqet krejt natyrale pa grim të aplikuar dhe e...
ShowBiz

Rita Ora vazhdon me fotot e nxehta

Rita Ora po merr vëmendjen e audiencës me postimet që po i bën. Këngëtarja shqiptare ka gjetur sërish e emrin e saj në ballinat e mediave rozë, kjo pas imazheve provokuese që ajo është duke ndarë. Prishtinasja është duke shijuar pushimet në bregdet me të dashurin e saj të ri...
Lajme

U emëruan nga Kurti, shkarkohen bordet e katër ndërmarrjeve publike

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të kryeministrit Avdullah Hoti, në pajtim me nenin 17 paragraf 1. të Rregullores së Punës së Qeverisë, ka mbajtur sot mbledhjen korresponduese (mbledhje elektronike, e 19-ta me radhë), në të cilën ka marrë vendime nga fushat e përgjegjësive të saj kushtetuese dhe ligjore....
Shëndeti

E vërteta e hidhur e vezëve që blini në dyqan

Sa herë bëhet fjalë për blerjen e vezëve, pyetja është gjithmonë e njëjtë: ku mund t’i gjejmë të freskëta? Dhe gjithmonë është e vështirë, për shkak se ne nuk mund ta dimë në ç’kushte rriten pulat që bëjnë vezët, sa organik është ushqimi që u jepet atyre, a janë pjesë...
1 861 862 863 864 865 1 010
Page 863 of 1010