Lajme

Vjen lajmi i mirë nga Qeveria për bujqit

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e fundit të saj ka miratuar vendimin për dyfishimin e subvencioneve për bujqit. Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa në prezantimin e këtij propozimi ka the se, ky sektor gjatë periudhës së pandemisë COVID-19 është ballafaquar me shumë sfida. Ai shtoi se...
ShowBiz

Infektohet me Covid-19 moderatorja e njohur shqiptare

Moderatorja shqiptare Arjola Shehu është infektuar me Covid-19. Përmes një statusi në Instastory, Shehu ka bërë me dije këtë lajm të keq, teksa shkruan se është prej ditësh me temperaturë. Ajo tregon se edhe ditëlindjen, këtë vit, po e feston në dhomë, e mbyllur dhe pa mundësi për të dalë...
Lajme

Ky është bilanci i fundit i Covid-19 në vendin tonë

Dje në Kosovë janë konfirmuar 47 raste të reja me koronavirus, shkruan Gazeta Sinjali. Kështu, numri total i të infektuarve ka arritur në 15 mijë e 472 që nga 13 marsi kur u konfirmuan rastet e para, ndërsa janë testuar 65 mijë e 979 mostra. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...
Lajme

Mblidhet Qeveria, këto janë pikat që do të diskutohen

Sot, nga ora 8:30 do të mbahet mbledhja e radhës e Qeverisë së Kosovës. Në këtë mbledhje do të shqyrtohen 21 pika të ndryshme, shkruan Indeksonline. Këto janë disa nga pikat që do të diskutohen sot në mbledhjen e qeverisë: – Shqyrtimi i Projektligjit për Identifikimin Elektronik dhe Shërbimet e...
Lajme

Covid-19, vjen lajmi i fundit nga Spitali i Pejës

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 16 pacientë me COVID-19. Prej tyre 10 pacientë janë në oksigjeno-terapi dhe nga këta dy pacientë janë në gjendje më të rëndë. Në njoftim bëhet e ditur se nga Personeli i Spitalit aktualisht janë të infektuar 1 mjek, 4 infermierë dhe 1 punëtor i...
Lajme

Rritja e rasteve me Covid-19, ky vend ashpërson masat

Që nga mesnata, masa më të rrepta epidemiologjike kanë nisur të zbatohen në Mal të Zi për shkak të rritjes së shpejtë të numrit të rasteve të reja të infeksionit COVID-19, të cilat përfshijnë futjen e shtetrrethimit në disa qytete dhe kufizimet në funksionimin e objekteve të hotelerisë. Masa të...
ShowBiz

Dafina bën një tatoo në një vend intim

Dafina nuk mjaftohet asnjëherë me tatuazhe. Edhe pse numëron disa të tilla në pjesë të ndryshme të trupit, Dafina Zeqiri vazhdon të realizojë ende të tjera. Kështu veproi edhe së fundi, teksa publikoi një video gjatë procesit kur po bënte një tjetër tatuazh në trup, por që pastaj nuk e...
Lajme

PAMJE : Aksident në Vushtrri, a ka të lënduar?

Në orët e mbrëmjes së sotme, në qytetin e Vushtrrisë, gjegjësisht në magjitrale, ka ndodhur një aksident. Indeksonline sjellë pamje nga vendi i ngjarjes, ndërsa shihet një veturë e tipit GOLF 2, e cila ka pësuar dëme të mëdha materiale. E, për numrin e të lënduarve ende nuk dihet. Derisa...
Lajme

Zvicra me një lajm të mirë për shqiptarët

Zviceranët të dielën dhanë mendimin e tyre në një referendum se a duhet të vazhdojë lëvizja e lirë në kufijtë e shtetit, me vendet e unionit. Në rezultatet preliminare del se kjo nismë e SVP-së, partisë më të madhe në shtetin helvetik, nuk mori votat e nevojshme, që po del...
1 839 840 841 842 843 1 143
Page 841 of 1143