Lajme

COVID-19: Karantinohen 900 persona, shkak një aheng familjar

Nga një aheng familjar në Bielefeld të Gjermanisë janë infektuar disa persona me koronavirus. Si pasojë e kësaj dhjetë shkolla është dashur të marrin masa kufizuese shtesë, ndërsa janë karantinuar rreth 900 persona, raporton “Bild”. Shifra totale e të infektuarve të lidhur me këtë aheng familjar është aktualisht 36. Kjo...
Lajme

Gjarpri shfaqet papritur brenda dyqanit, tmerrohen punonjësit

Një gjarpër ka bërë lëmsh një dyqan bukurie në Kentucky në Shtetet e Bashkuara. Siç shihet në videon e mëposhtme, publikuar nga rrjeti amerikan Abc News, zvarraniku boshatisi të gjithë dyqanin në pak sekonda, ndërsa u desh një ndërhyrje të specializuar për të neutralizuar gjallesën e rrezikshme dhe për të...
Lajme

Qeveria jep lajmin e mirë për familjet me asistencë sociale

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka dhënë një lajm të mirë për familjet, të cilat janë në asistencë soaciale. Ai ka thënë se për 3 muajt e ardhshëm, ata do të marrin dyfish pagesën e asistencës soaciale, transmeton IndeksOnline. Statusi i plotë i ministrit Reçica: Të dashur...
Lajme

Në gjendje të dehur kërcënon me armë familjarët

Një person është arrestuar në Pejë, pasi që i njëjti dyshohet se në gjendje të dehur kishte kanosur me armë familjen e tij. Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës thuhet se i njëjti me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi...
Lajme

Hoti deklarohet për përfshirjen e PDK-së në Qeveri

Ndonëse nuk është biseduar për një qeveri gjithëpërfshirëse, Lidhja Demokratike e Kosovës tashmë ka hequr të gjitha vijat e kuqe për Partinë Demokratike të Kosovës (PDK). I pari i LDK-së, Isa Mustafa, u shpreh para dy ditëve se barrierat ndaj partisë së Kadri Veselit i kanë hequr. Por dy ditë...
Fun

Fshataret kineze që po çmendin rrjetin

Weibo.com ka publikuar foto e disa vajzave fshati në Kinë teksa ato merreshin me punë të zakonshme, por janë sjellë në një formë mjaft provokative. Fotot e tyre kanë thyer rrjetin dhe po komentohen për bukurinë e tyre. Ndoshta nuk do ta besoni, por këto janë me të vërtetë vajza...
1 838 839 840 841 842 1 143
Page 840 of 1143