Lajme

Vdes veterani i UÇK-së

Ka vdekur veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sali Morina nga fshati Akrashticë, shkruan Gazeta Express. Lajmin e ka bërë të ditur Organizata e Veteranëve të UÇK-së, dega në Vushtrri, përmes një postimi në Facebook. “Me dhembje të thellë dhe pikëllim, ju njoftojmë për vdekjen e veteranit të...
Lajme

Familjarët tentojnë t’i dërgojnë telefon një të burgosuri, duke e fshehur në një vend interesant

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se sot oficerët korrektues kanë arritur të parandalojnë futjen e kontrabandës brenda Qendrës së Paraburgimit në Prizren, raporton Express. Sipas SHKK’së, familjarët kishin tentuar që t’ia dërgonin një telefon një të burgosuri duke e fshehur në papuçe. “Oficerët korrektues gjatë kontrollit të rrobave të...
Lajme

Përfundon seanca e parë e Tribunalit, çfarë deklaroi Mustafa

Ka përfunduar seanca e parë gjyqësore në Tribunalin Special ndaj ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Salih Mustafa. Gjyqtari ka marrë informacionet e nevojshme fillestare, ndërsa pasi mori edhe deklaratat e Salih Mustafës dhe të avokatit të tij, e mbylli këtë seancë. Salih Mustafa para gjyqtarit u prezantua si...
Lajme

Këto janë rastet kur nuk keni nevojë ta bartni maskën

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar udhëzuesin për përdorimin e maskave për mbrojtje nga COVID-19, përmes së cilit tregohet se kur qytetarët duhet t’i bartin maskat dhe se kur një gjë e tillë nuk është e nevojshme, raporton Express. Bazuar në udhëzuesin e MSH’së, rastet kur nuk është e nevojshme bartja...
Lajme

Zemaj tregon se cila kategori mund të mos i bartin maskat

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, pas takimit të Komitetit për vlerësim dhe koordinim të situatës lidhur me COVID-19, tha se tashmë ka një situatë më të qetë epidemiologjike, por paralajmëroi se do të tregohen të pa kompromis ndaj të gjithë atyre që nuk respektojnë masat antiCOVID. “Fal punës së përbashkët...
Lajme

Zbulimi interesant, ky qumësht mund ta parandalojë koronavirusin

Sipas një studimi të fundit kinez, qumështi i nënës mund të parandalojë ose të trajtojë koronavirusin. Një ekip studiuesish nga Pekini testoi efektin e qumështit të gjirit të njeriut në qelizat e ekspozuara ndaj virusit Covid-19. Qumështi u mblodh në vitin 2017, pak para fillimit të pandemisë, dhe llojet e...
ShowBiz

E zhveshur dhe e lagur, Morena Taraku poston foto nga dushi

Morena Taraku sërish vjen me një fotografi me flokë të lagur dhe nga dushi. Modelja dhe këngëtarja e njohur shqiptare, Morena Taraku, i ka provokuar ndjekësit e saj në Instagram. Morena ka vendosur që të duket seksi duke u shfaqur e zhveshur dhe e lagur mirëpo vetëm në pjesën e...
Lajme

Salih Mustafa del para gjykatësve të Hagës

Ish-shefi i Inteligjencës në Forcën e Sigurisë së Kosovës, Salih Mustafa, i njohur gjatë luftës si komandant Cali, është paraqitur në sallën e gjyqit në Dhomat e Specializuara në Hagë. Kjo është paraqitja e tij parë prej se u arrestua më 24 shtator të këtij viti dhe menjëherë u transferua...
Lajme

Kush është i ftuari i radhës i Speciales?

I mbijetuari i masakrës në Burgun e Dubravës, Visar Ballovci është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale, raporton Express. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Ballovci përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ku ka njoftuar se është ftuar në cilësinë e dëshmitarit. “Më lejoni të...
1 836 837 838 839 840 1 143
Page 838 of 1143