Lajme

Avioni del nga pista në Aeroportin e Rinasit në Shqipëri

Një avion privat ka dalë nga pista në Aeroportin e Rinasit pasditen e sotme. Bëhet me dije se avioni ndodhet ende jashtë pistës, ndërsa shkak i daljes dyshohet të jetë bërë një defekt në rrota. Për momentin nuk flitet për persona të lënduar, raporton Shqiptarja. Ndërkohë, pavarësisht incidentit të regjistruar,...
Lajme

Qeveria e Kosovës merr një vendim shumë të rëndësishëm

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati ka nënshkruar sot vendimin për përcaktimin e kritereve dhe kushteve lidhur me operacionalizimin e masës 3.1 të Pakos së Ringjalljes Ekonomike – Mbështetja për familjet që kanë humbur familjarin nga COVID-19. Në linjë me politikat që synojnë lehtësimin e pasojave të pandemisë...
Lajme

Shqetësuese: Aksidentet shpeshtohen, 7 të lënduar

Shtatë persona janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 15:30, në rrugën Malishevë – Arllat, raporton Gazeta Sinjali. Në këtë aksident janë përfshirë tri vetura, njëra prej të cilave është veturë zyrtare e Prokurorisë Themelore në Gjakovë. Lajmin për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar...
Lajme

Arrestohet infermiera e njohur

Elisabeta Bardhollari, infermiere në spitalin psikiatrik të Tiranës është arrestuar si pjesë e një grupi që mashtronte për Kredi. Infermierja e psikiatrikut merrte kartat e identitetit të pacientëve të spitalit shtetëror për t’i përdorur për kredi. Infermierja ja jepte të dhënat e kartës së kreditit punonjëses së një dyqani elektro...
Lajme

Po planifikonte vrasjen e Kryeministrit, arrestohet ky person

Policia holandeze arrestoi një politikan në Hagë, nën dyshimin se ishte i përfshirë në një komplot për të vrarë kryeministrin Mark Rutte. Shërbimi i sigurisë së kryeministrit bën me dije se lideri i Partisë së Unitetit, Arnoud van Doorn, u arrestua të dielën. Ai po sillej në një mënyrë shumë...
1 654 655 656 657 658 1 143
Page 656 of 1143