Lajme

Arrin në Kosovë presidentja e KE, takohet me Osmanin

Presidentja e Komisionit Evropian (KE), Ursula von der Leyen sapo ka arritur në Republikën e Kosovës,shkruan IndeksOnline. Me këtë rast janë parë patrulla të Policisë në kryeqytet duke liruar komunikacionin. Leyer së pari është takuar me presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani. Ursula von der Leyen është në një...
Lajme

Rrëzohet një aeroplan

Një aeroplan privat, model Beechcraft me regjistrim zviceran HB-EFH, është rrëzuar pasditen e së martës, rreth orës 16:15, në pistën e Aeroportit të Rinasit. Aeroporti njofton se në bord ndodheshin katër persona, dy të rritur dhe dy fëmijë, të gjithë shtetas zviceranë, shkruan Gazeta Sinjali. Dyshohet se mjeti fluturues është...
Lajme

Vetëplagoset një person

Një person dyshohet se aksidentalisht ka shkrepur armën në kokën e tij, pasditen e djeshme në fshatin Pousko të Prizrenit , raporton Gazeta Sinjali. Sipas bashkëshortes së viktimës, viktima kishte gjetur një armë në mal dhe pasi ishte kthyer në shtëpi duke e pastruar armën ishte vetëplagosur në kokë. Siç...
FOTO ILUSTRIMI
Lajme

Theret me thikë një person

Një therje me thikë ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Podujevë, raporton Gazeta Sinjali. Siç bëhet e ditur nga policia, pas një mosmarrëveshje një person ka therur me thikë personin tjetër dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes. Në lidhje me këtë rast është konsultuar prokurori i shtetit dhe...
Lajme

Vdes 21-vjeçari

Aldi Rama, 21 vjeçari që vrau me armë zjarri oficerin e Krimeve, Saimir Hoxha në Lezhë, ka ndërruar jetë mëngjesin e kësaj të mërkure në spitalin e Traumës në Tiranë. Gjatë operacionit të RENEA-s për arrestimin e tij, Aldi Rama ka qëlluar veten me pistoletë në fyt në lagunën e...
Lajme

Vendimi për reciprocitetin e targave, reagon edhe Bekim Jashari

Kryetari i Skenderajt dhe njëherësh familjari i familjes Jasharaj, Bekim Jashari ka komentuar zhvillimet e fundit që ndodhën në veri të Kosovës, pas vendimit për zbatimin e masës së reciprocitet për targat ndaj Serbisë. Jashari në emisionin ‘Dpt te Fidani’ në T7 tha se vendimi për reciprocitetin për targat duhet...
Lajme

Nesër takimi Kosovë-Serbi, detaje të reja

Zyrtarë të Bashkimit Evropian thanë se të mërkurën në Bruksel pritet të mbahet një takim i shefave të grupeve negociatore të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviç, për të diskutuar rrugëdaljen nga situata e krijuar pas vendimit të Kosovës për të zbatuar masën e reciprocitetit për targat e...
Lajme

Polici mori një plumb në zemër e një në qafë

Saimir Hoxha, oficeri i krimeve që po patrullonte pasditen e së martës në Vain, në Ishull-Lezhë së bashku me katër kolegë, u qëllua dy herë nga 21-vjeçari Aldi Rama. Siç bëri të ditur gazetarja Xhensila Kodra në “Log” me Endri Xhafon, një nga plumbat e kapi nënkomisarin në qafë dhe...
Lajme

Vdes mësuesja e njohur

Një grua 46-vjeçare me profesion mësuese ka humbur jetën në Spitalin e Pogradecit. Anila Bazelli është dërguar nga familjarët në urgjencë rreth orës 19:00, pasi nuk është ndjerë mirë. Por më vonë gjendja e saj është përkeqësuar dhe ka ndërruar jetë. Burime për ABC bëjnë me dije se familjarët kanë...
Lajme

Ramush Haradinaj ofendon Besnik Bislimin: Ka probleme mendore

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj ka kritikuar qeverinë e Kosovës për siç thotë dështim në vendosjen e reciprocitetit të targave me Serbinë. Thotë se përkrah vendimin e qeverisë së Albin Kurtit, por se kritikon planin për zbatim të këtij vendimi. Për këtë Haradinaj fajëson zëvendëskryeministrin Besnik Bislimin, të cilin e...
1 652 653 654 655 656 1 143
Page 654 of 1143