Lajme

Situata në veri, vjen lajmi i fundit nga Kuvendi

Shefi i Grupit Parlamentar i AAK-së, Besnik Tahiri, pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë tha se janë dakorduar me Shefat e Grupeve parlamentare për mbajtjen e një seanca të jashtëzakonshme për situatën në veri, por që ende do të diskutohet për datën se kur do të mbahet . Tutje, ai...
Lajme

Ndodh edhe kjo, djali godet babain me sende të forta

Një 53-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Bulqizës, pasi akuzohet se ka dhunuar babin e tij. Policia njofton se i akuzuari ka goditur me sende të forta babin e tij duke i shkaktuar dëmtime trupore “Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë, u bë...
ShowBiz

Vdes në moshë të re aktori i njohur

Aktori i njohur Daniel Mickelson, ka ndërruar jetë në moshën 23 vjeçare. Ai vdiq aksidentalisht, e që shkaku i vdekjes tani është zbuluar, transmeton Indeksoline. Sipas mjekëve ligjor, aktori vdiq nga toksiciteti i kokainës i cili ishte cilësuar si aksident....
Lajme

Situata në Veri, vjen lajmi i fundit

Situata në veri vazhdon të jetë e njëjtë, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës që çdo automjet që hyn në Kosovë nga Serbia të ketë të vendosura targat e përkohshme. Serbët për të kundërshtuar këtë vendim vendosën barrikada të shumta në rrugët që çojnë drejt pjesës kufitare në Bërnjak dhe...
Lajme

Sëmuret Alexander Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq anuloi disa takime që kishte dje dhe sot për shkak të shëndetit. Kjo është konfirmuar nga këshilltarja për media e presidentit serb, duke thënë se shumë shpejt ai do të kthehet për tu takuar me Presidenten e Komisionit Evropian dhe për tu marrë me Kosovën....
1 651 652 653 654 655 1 143
Page 653 of 1143