Lajme

Dalin rrezultatet e vaksinës së parë ndaj Covid-19, lajme të mira

“Moderna Inc.” njoftoi ditën e mërkurë se vaksina e saj eksperimentale kundër koronavirusi krijon imunitet te të moshuarit, njësoj si te vullnetarët e rinj, duke ofruar shpresë që ajo do të jetë efektive dhe tek njerëzit që ishin më të rrezikuar nga komplikacionet që shkakton Covid-19. Kompania është një ndër...
Lajme

Ndërron jetë mjeku i njohur shqiptar

Mbrëmë ka ndërruar jetë njëri prej mjekëve të njohur në Tetovë, humanisti dhe intelektuali, Dr. Femi Demiri. Lajmi është dhënë në faqen zyrtare të Universitetit të Tetovës në Facebook, ku shkruhet: Ndarja e tij nga jeta është humbje e madhe për shkencat mjekësore dhe sistemin shëndetësor, sidomos në këtë përiudhë...
Lajme

Përleshje mes dy gupeve në Pejë

E marta është përmbyllur me 8 pejanë të arrestuar nga organet e rendit. Kjo pasi që në dy grupe të ndara, e në dy vende të ndryshme këta persona janë përleshur me persona të tjerë, duke iu shkaktuar kështu edhe lëndime trupore, transmeton IndeksOnline. Ngjarja e parë është raportuar nga...
1 651 652 653 654 655 863
Page 653 of 863