Lajme

Vritet me thikë një polic në Maqedoninë e Veriut

Një polic i moshës 40-vjeçare është vrarë me thikë në gjoks Maqedoninë e Veriut. Mediat maqedonase raportojnë se për këtë ngjarje është arrestuar një grua, e cila dyshohet se ka kryer vrasjen për shkaqe xhelozie. Identiteti i policit nuk bëhet i ditur, por burime policore thonë se po vazhdojnë hetimet...
Lajme

Vëllai rrah motrën, e bënë për spital

Dje në Mitrovicë është raportuar një rast i dhunës në familje. Një vajzë është sulmuar fizikisht nga vëllai i saj rreth orës 19:20, shkruan Jepi Zë. Si pasojë e rrahjes, viktima ka marrë trajtim shëndetësor. Por ajo që është edhe më shqetësuese se vet ky sulm, është lirimi i të...
Lajme

Situata në Veri, Kurti jep lajmin e fundit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kritikuar Serbinë për refuzimin që ia ka bërë një propozimi të KFOR-it për shtensionimin e situatës në veri. Kurti në një konferencë për media bashkë me Kryetaren e Komisionit Evropian, Ursula von Der Leyen, ka thënë se, sipas këtij propozimi, Policia kufitare do të...
Lajme

Dorë për dore, çifti vdes nga Covid brenda një minute

Një histori prekëse u publikua në mediet e huaja, pas vdekjes së një çifti nga Michigan, SHBA, të cilët edhe pse ishin të vaksinuar, vdiqën nga koronavirusi. Mediet e huaja raportojnë se dy të moshuarit ndërruan jetë nga Covid-19, në një distancë kohore prej vetëm një minut, duke mbajtur dorën...
Lajme

Vdes një i ri në Liban, dyshohet se piu benzinë

Një i ri ka vdekur pasi ka pirë benzinën që e nxori nga rezervuari i automjetit të tij me një tub plastik në Liban. Shtetasi sirian u dërgua me urgjencë në spital, por vdiq më pas, transmeton Klankosova.tv. Libani po paralizohet nga kriza shkatërruese e karburantit, dhe për këtë shoferët...
Lajme

Ministri Murati jep një njoftim te rëndësishëm

GDP-ja e Kosovës sipas ministrit të Financave, Hekuran Muratit, ka shënuar rritje prej 16.28 për qind në krahasim me periudhën e vitit të kaluar. Kjo derisa sipas tij, rritja ekonomike për gjashtë muaj e parë të këtij viti është 10.4 për qind, përcjell Klankosova.tv. ”Lajmi i mirë është që aktiviteti...
Lajme

Kurti: Vuçiq mendon se jemi në vitet e 90-ta

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka përsëritur se Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës po qëndrojnë në pikëkalimet kufitare në Jarinjë e Bërnjak për të siguruar pikat tona kufitare. Kurti në konferencë për media pas takimi me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, ka thënë se vendosja e...
Lajme

Eskalon situata në burgun ku ndodhën edhe Shqiptarë, 24 të vdekur

Të paktën 24 të burgosur u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosën të martën në qytetin më të madh të Ekuadorit, në një seri trazirash vdekjeprurëse të burgjeve këtë vit të nxitur nga përplasjet midis bandave rivale të drogës. Sipas “WP“, dhuna shpërtheu rreth orës 9:30 të mëngjesit të...
Lajme

Mësuesja e fillores dënohet me vdekje

Drejtuesja e një shkolle u dënua me varje në Pakistan për blasfemi ndaj profetit Muhamed. Salma Tanveer, e cila drejtonte shkollën e saj private u shpall fajtore për shpërndarje të tekseve ku mohohej Muhamedi dhe se ai është një i dërguar i Allahut. Gjykata në Lahore rrëzoi dhe pretendimet e...
Lajme

Zbulohet shkaku i vdekjes së aktorit të njohur

Aktori i njohur Daniel Mickelson, ka ndërruar jetë në moshën 23 vjeçare. Ai vdiq aksidentalisht, e që shkaku i vdekjes tani është zbuluar, transmeton Indeksoline. Sipas mjekëve ligjor, aktori vdiq nga toksiciteti i kokainës i cili ishte cilësuar si aksident....
1 650 651 652 653 654 1 143
Page 652 of 1143