Lajme

Reagon Afrim Muçiqi: Dasmat janë punë e kryer

Qeveria e Republikës së Kosovës mbrëmë ka shfuqizuar vendimin për mbajtjen e aktiviteteve publike dhe jopublike pa praninë e publikut. Ndërsa kishte deklarime se në këtë kategori do të hynë edhe dasmat dhe ahengjet tjera familjare, shkruan arbresh.info. Por, këtë e ka mohuar sot kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti. Ai...
Lajme

Megjithatë, vendimi për lejimin e dasmave nuk është defenitive

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, konfirmoi se Qeveria e Kosovës ende nuk ka vendosur për lejimin e dasmave dhe ahengjeve. Kreu i ekzekutivit, Avdullah Hoti, ka bërë të ditur se akoma nuk është marrë përfundimisht vendimi për lejimin e dasmave. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin...
ShowBiz

Georgina Rodriguez provokon keq me fotografinë e fundit

Georgina Rodriguez është bërë e njohur për publikun e gjerë që nga lidhja e saj me futbollistin Cristiano Ronaldo. Tashmë ajo është bërë figurë publike, pasi pothuajse secili postim i saj merr vëmendje dhe komentohet në masë të madhe. Në çdo postim që bukuroshja bën arrin të rrëmbej vëmendjen ku...
Lajme

Qeveria Hoti vjen më një paralajmërim për sektorin publik

Mosratifikimi i marrëveshjeve ndërkombëtare, do të mund ta detyrojë qeverinë që të ul pagat në sektorin publik. Zëvendësministri i Financave Agim Krasniqi, ka folur për mosratifikimin e pesë marrëveshjeve ndërkombëtare nga deputetët e Kuvendit të Kosovës. Krasniqi në Klan Kosova tha se kjo është një humbje e madhe. “Natyrisht që...
Lajme

I infektuari me Covid-19 thyen rregullat, nuk qëndron në shtëpi

Komuna e Vushtrrisë edhe më tej vazhdon të ketë të infektuar me Covid19, të cilëve edhe u është rekomanduar të qëndrojnë në vetizolim. Por, njejtë nuk ka vepruar një i infektuar derisa ka dalë jashtë shtëpisë, njofton Policia e Kosovës- transmeton Indeksonline. “Njësiti policor ka shkuar në lokacionin e personit...
1 598 599 600 601 602 653
Page 600 of 653