Lajme

Ky vend shënon rekord të rasteve ditore të koronavirusit

Indonezia e ka shënuar shifrën më të lartë të rasteve ditore të koronavirusit që nga fillimi i pandemisë. Gjatë 24 orëve të kaluara, në këtë shtet aziatik u regjistruan 4,168 persona të infektuar dhe numri i përgjithshëm i të prekurve shkoi në 240,687. Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u shënuan...
Lajme

Aksioni i Policisë në Karaçevë, reagon Kryeministri Hoti

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar pas aksionit të mbrëmshëm të Policisë së Kosovës në fshatin Karaçevë të Kamenicës, duke thënë se ky është vetë fillimi i kthimit të normalitetit në çdo fushë, raporton Express. Hoti ka thënë se ky aksion është dëshmi se institucionet e sigurisë janë plotësisht...
Lajme

“Hoti shumë shpejtë do ta humbasë pozitën e kryeministrit”

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, dhe kryetarja e partisë Alternativa, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se kryeministri Avdullah Hoti, ka shkelur të gjitha zotimet e tij të mëhershme me marrëveshjen në Washington. Kusari-Lila ka thënë se në marrëveshjen e ShBA-së, ka devijime të natyrës kushtetuese, sipas saj Hoti duhet të ballafaqohet...
Lajme

Me këtë pajisje testin për Covid-19 mund ta bëni në shtëpi

Kompania Silicon Valley ka marrë aprovimin të enjten nga qeveria amerikane për nxjerrjen në treg të një pajisjeje të re, të vogël sa dora, që teston individin për COVID-19. Risia është se pajisja “Visby Medical”, e para në llojin e vet, ka përmasa të vogla në krahasim me mjetet e...
Shëndeti

Eksperti amerikan jep këshilla se si të mbrohemi nga COVID-19

Për ta mbrojtur veten nga COVID-19, Dr Anthony Fauci prej kohësh ka deklaruar se po shmang përqafimet, shtrëngimin e duarve, mbajtjen e maskës si dhe vazhdimisht shmang udhëtimin me aeroplan, shkruan Time. Ndërsa javën e kaluar, ai bërë të ditur edhe një hap tjetër për të ruajtur shëndetin, duke propozuar...
Lajme

Kë e paralajmëroi dje Gani Geci për dëshminë e tij në Hagë

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, dje përfunduar intervistimin pranë Prokurorisë së Dhomave të Specializuara të Republikës së Kosovës në Hagë, raporton Express. Pas përfundimit të intervistimit, Geci ka treguar se u është përgjigjur të gjitha pyetjeve nga prokurorët për 20 orë, sa edhe ka zgjatur intervistimi. “Sot...
1 597 598 599 600 601 867
Page 599 of 867