Lajme

Liberalizimi i vizave, vjen lajmi i fundit

Ambasadori Christoph Weidinger ia ka rikonfirmuar kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, mbështetjen e Austrisë për liberalizmin dhe për integrimet euro-atlantike. Kjo është bërë e ditur në një njoftim për media nga Zyra e Konjufcës. Në takim u fol edhe për procesin e dialogut me Serbinë, përderisa kryetari Konjufca...
Lajme

Nënshkruhet marrëveshja në vlerë prej 1 milion euro mes Kosovës dhe Gjermanisë

Ambasada e Gjermanisë në Prishtinë ka bërë të ditur se ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj dhe ambasadorja Rohde kanë nënshkruar sot një marrëveshje në kuadër të Iniciativës Gjermane për Mundësim dhe Përmirësim, “Ertüchtigungsinitiative” në mbështetje të FSK-së. Sipas kësaj ambasade, me qëllim të ndërtimit të Deponimit të Mjeteve Shpërthyese (EOD)...
Lajme

Njësia Speciale e Policisë rrethon Mitrovicën, çfarë po ndodhë

Policë të shumtë të njësisë speciale kanë zbarkuar tek posta në Mitrovicë, por deri tani nuk dihet arsyeja. Para pak minutash, policë të shumtë të njësisë speciale janë parë afër postës kryesore në Mitrovicë, ku disa prej tyre me armë të gjata janë futur brenda objektit, njofton ditori. Ndërkohë pak...
Lajme

E çuditshme: Përplasen ndërmjet veti deputetët e VV-së

Deputetja e LVV’së Fitore Pacolli, në Komisionin për punë të jashtme ka pasur një debat me deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, njëherazi edhe kryetar i Komisionit i cili kohëve të fundit është futur në një ‘’grevë parlamentare’’, por si duket nuk ka braktisur krejtësisht angazhimet e tij, shkruan Gazeta...
Lajme

E rëndë: Djali plagos gjyshen

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur, mëngjesin e kësaj të marte, në Greqi, në Agrinio. Mediat fqinje raportojnë se një 35-vjeçar dyshohet se ka therur me thikë nënën e tij 57-vjeçare, ndërsa ka plagosur edhe gjyshen. Ngjarja tronditëse ka ndodhur në zonën e spitalit të vjetër dhe aktualisht...
Lajme

Vdes ish-kryetari i Podujevës

Ka ndërruar jetë sot ish-kryetari i parë pas luftës i Komunës së Podujevës, Sylejman Gashi. Ai ka ndërruar jetë sot në moshën 75-vjeçare. Sipas njoftimit të familjarëve, varrimi i të ndjerit bëhet nesër, me datën 1 dhjetor 2021 në orën 13:00, në varrezat e fshatit Dobërdol të Podujevës. Pas përfundimit...
Lajme

Kërkohet dorëheqja e Qeverisë Kurti, ja arsyeja

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Ableard Tahiri ka fajësuar pozitën që nuk po arrin që ta organizojë siç duhet punën e Kuvendit të Kosovës. Kjo pas dështimit të mbajtjes së mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit. Deputeti i PDK-së është ankuar se nuk janë lajmëruar më herët...
Lajme

Tronditet vendi: I riu vret nënën

Komuniteti në Agrinio është shokuar nga një vrasje e ndodhur së fundmi. Raportohet se një 35-vjeçar ka vrarë me thikë nënën e tij 57-vjeçare, ndërsa ka plagosur edhe gjyshen . Ngjarja tronditëse ka ndodhur në zonën e spitalit të vjetër në orët e para të së martës dhe aktualisht në...
Lajme

Zyrtare: Bashkim Jashari, komandant i ri i Forcës së Sigurisë së Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka emëruar gjeneralmajor Bekim Jasharin komandant të ri të Forcës së Sigurisë së Kosovës, shkruan Reporteri.net. Emërimi i tij ka ndodhur bazuar në ligjin për FSK-në. Osmani gjithashtu ka dekretuar lirimin nga detyra të komandantit të deritanishëm të FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama pas paraqitjes së...
1 2 3 4 5 6 863
Page 4 of 863