Lajme

Nesër takimi Osmani – Erdogan

Sipas njoftimit, të shpallur në web faqen e Presidencës turke, thuhet se takimi Erdogan – Osmani do të mbahet nesër. Aty theksohet se Osmani po qëndron në Turqi me ftesë të Presidentit Erdogan. “Do të adresohen të gjitha aspektet e marrëdhënieve bilaterale ndërmjet Turqisë dhe Kosovës si dhe do të...
Lajme

Zelensky nënshkruan ofertën që Ukraina të anëtarësohet në BE

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka nënshkruar ofertën që Ukraina të anëtarësohet në Bashkimin Evropian. Kujtojmë se në lidhje me këtë, Zelensky ka biseduar edhe me Presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, dhe Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von de Leyen. De Leyen ka thënë se blloku perëndimor do të vazhdojë...
Lajme

Ukraina jep detaje nga bisedimet me Rusinë

Zyrtarë nga parlamenti i Ukrainës kanë njoftuar se bisedimet me zyrtarët rusë në kufirin me Bjellorusi ende po vazhdojnë. Më herët u raportua se bisedimet kanë përfunduar, por palët ishin në një pushim dhe tani ka nisur raundi tjetër i bisedimeve....
Lajme

Përfundojnë bisedimet Ukrainë-Rusi

Më shumë se katër orë kanë zgjatur bisedimet me Ukrainës dhe Rusisë të mbajtura në Bjellorusi. Takimi sapo ka përfunduar ndërsa ende nuk dihet nëse është arritur ndonjë marrëveshje mes palëve....
Lajme

Mensa e Prishtinës kthen shërbimin e ushqimit në restorant

Qendra e Studentëve njofton studentët banues se nga data 1 mars ushqimi në mensë do të servohet brenda restorantit të saj. Për shkak të rekomandimeve të mëhershme nga IKSHPK, MASHT-i dhe MSH për shkak të gjendjes me pandemi COVID-19, shërbimi me ushqim deri më tani në mensë është servuar në...
Lajme

Pamje të reja nga takimi Ukrainë – Rusi

Bisedimet Ukrainë – Rusi kanë filluar në ditën e pestë të luftimeve prej kur Rusia nisi pushtimin e vendit fqinj, shkruan Gazeta Express. Tashmë janë ka publikuar disa fotografi të reja brenda takimit, për të cilin Ukraina dhe Rusia të dielën u pajtuan ta zhvillonin me ndërmjetësimin e Bjellorusisë....
1 2 3 4 5 1 143
Page 3 of 1143