Lajme

Tronditet qyteti kosovar: Tentim vrasje ndaj një të riu

Policia e Kosovës njofton se në fshatin Vatë të Kaçanik ka ndodhur një rast therje me thikë, shkruan Gazeta Infokus. Shkak i këtij incidenti kishte ardhur pas një mosmarrëveshje që kishin këta të dy një javë më parë në fshatin e tyre Vatë. Policia njofton se kanë arritur të arrestojnë...
Lajme

Ministri Murati jep lajmin e mirë

Ministri Hekuran Murati njofton se sot është bërë ekzekutimi i pagesës për të gjitha pensionet e rregullta, shkruan Gazeta Infokus. Ai përmes një njoftimi në llogarinë e tij në Facebook tha se është korrigjuar rasti i pezullimit të pensioneve për disa pensionistë të cilëve u ishte kërkuar të paraqiteshin në...
ShowBiz

Aksidentohet aktori i njohur, kjo është gjendja e tij

Aktori i njohur i Teatrit Kombëtar Lulzim Zeqja është përfshirë në një aksident automobilistik ditën e sotme dhe si pasojë është anuluar shfaqja “Edmond” ku aktori ishte protagonist, duket nisur nga sot e në ditët në vijim. Aktori siç bën me dije Teatri Kombëtar, është në gjendje të mirë shëndetësore,...
Lajme

Prokuroria merr në pyetje djalin e Presidentit

Prokuroria e Posaçme në Mal të Zi të premten (22 tetor) e ka marrë në pyetje Bllazho Gjukanoviqin, djalin e presidentit Millo Gjukanoviq, kanë konfirmuar burime jozyrtare për Radion Evropa e Lirë. Rasti ka të bëjë me publikimin e dokumenteve Letrat e Pandorës, një rrjedhje masive dokumentesh që zbuloi se...
Lajme

Masat e reja, ja çfarë thotë ministrja e Shëndetësisë

U.D. ministrja e Shëndetësisë, Dafina Gexha-Bunjaku gjatë vizitës së saj tek ekipet mobile të vaksinimit në sheshin “Zahir Pajaziti”, foli për mundësinë lehtësimit të masave anti-COVID. E pyetur nëse do të hiqet ora policore, ose do të lehtësohet ndonjëra nga masat që janë në fuqi, ajo tha se janë duke...
Lajme

Kosova, i vetmi vend në rajon që ka ende orë policore

Qeveria e Kosovës pritet që shumë shpejtë të miratoj masat e reja anti-COVID. Në mesin e masave që pritet të miratohen është edhe ndryshimi i orës policore. Ku pritet që ora policore të filloj nga ora 00:00 të vazhdoj deri në ora 05:00, kurse orari i gastronomisë të zgjatet deri...
Lajme

LAJM I FUNDIT: Dyshohet për dhjetëra të vdekur

Së paku 201 persona janë raportuar të vdekur nga vërshimet në Nepal dhe në rajonet indiane të Keralas dhe Uttarakhandit deri të premten. Numri i viktimave të vërshimeve dhe rrëshqitjes së dheut në Nepal të premten shkoi në 104 pas raportimit të 27 të vdekurve nga e mërkura në mbrëmje,...
Lajme

Ngjarje e rëndë në mesditën e sotme: Vetëvritet i moshuari

Një ngjarje e rëndë është shënuar mesditën e sotme në lagjen ‘Kastriot’ të Fierit. Sipas njoftimit të bërë nga policia mësohet se është vetëhedhur nga kati i tretë i pallatit ku banonte një 72-vjeçar. Si pasojë, i moshuari me inicialet B.L., ka humbur jetën, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e...
1 2 3 4 5 653
Page 3 of 653