Lajme

Lajm i mirë nga Ministria e Bujqësisë

Programi i Pagesave Direkte për vitin 2020 nuk ka përfunduar ende. Ministria e Bujqësisë ka hasur në telashe të vazhdueshme si rezultat i keqpërdorimeve dhe arrestimeve që kanë ndodhur në Agjensinë për Zhvillimin e Bujqësisë. Megjithatë, pagesat e papërfunduar të subvencioneve të vitit 2020 duket se po shohin fundin. Indeksonline...
Lajme

Sylë Hoxha të thirret para përgjegjësisë penale

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka shkruar për dyshimet se ish-kryeprokurori Sylë Hoxha, së bashku me ish-shefin e AKI-së, Driton Gashi, kanë bërë marrëveshje për të përfshirë si agjentë të AKI-së dy persona fiktiv që të dëshmojnë kundër anëtarit të VV-së, Sabri Ramabaja në gjykatë. “Pas skandalit të Sylë Hoxhës...
Lajme

E çuditshme: VV në Prishtinë kërkon përkrahjen e LDK-së e PDK-së

Lëvizja Vetëvendosje në Prishtinë i ka bërë thirrje LDK-së dhe PDK-së në kryeqytet, që ta përkrahin pikën e rendit të ditës në Kuvendin Komunal, të propozuar nga Vetëvendosja në lidhje me projektin milionësh të Ndërmarrjes Publike Banesore (NPB). Egzon Azemi, asamblist i VV-së në Prishtinë, përmes një konference për media...
Lajme

Vjen lajmi i mirë për pensionistët

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka njoftuar se është bërë ekzekutimi i pagesës për të gjitha pensionet e rregullta. Të gjithë pensionistëve që iu është mohuar e drejta për të marrë pagesën e pensionit, Murati njofton se ky gabim është korrigjuar dhe të gjithëve u është ekzekutuar pensioni për muajin...
Lajme

Këta janë dy personat që Kosova i shpalli “non grata”

Ministrja Donika Gërvalla ka marrë sot një vendim, në të cilin ka shpallur “persona non grata” dy rusë. Denis Vengerskii dhe Alexey Kryvosheev janë dy personat që janë identifikuar nga llupa e institucioneve të Kosovës se veprimtaria e tyre është cenuese për sigurinë kombëtare. Në dokumentin që ka siguruar ATV-ja,...
Lajme

Befason Vuçiq, merr një vendim të papritur

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka paralajmëruar një dialog me liderët e Bosnje dhe Hercegovinës, disa ditë pas rritjes së mosmarrëveshjeve mes entiteteve të këtij vendi. Vuçiq tha se e konsideronte “shumë të rëndësishme hapjen e një dialogu serbo-boshnjak, për të folur për njëri-tjetrin me më shumë respekt, për t’u...
1 2 3 4 653
Page 2 of 653