Lajme

Covid-19, QKUK ka një thirrje për qytetarët

QKUK përmes një postimi në Facebook ka bërë thirrje që qytetarët të respektojnë rekomandimet e institucioneve shëndetësore kundër Covid-19, shkruan IndeksOnline. Aty thuhet ende nuk është vonë për ta luftuar koronavirus. “Jeta juaj varet nga ju, akoma nuk është vonë për ta luftuar virusin. Vendosni maskën dhe zbatoni rekomandimet tjera...
Lajme

Haradinaj: Albin Kurti është dezertor i luftës

Deputeti i AAK-së Daut Haradinaj e ka quajtur Albin Kurtin dezertor teksa ka komentuar kërkesën e kreut të Vetëvendosjes për dorëheqje të presidentit HashimThaçi pas publikimit të propozim aktakuzës për krim lufte nga Specialja. Sipas, Haradinajt, Kurti nuk është ai që mund të bëjë një kërkesë të tillë. “Krimet që...
Lajme

Lul Raka ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Mikrobiologu, Lul Raka, ka reaguar pasi që në disa portale ka qarkulluar një lajm kinse ai ka paralajmëruar një katastrofë si pasojë e pandemisë Covid-19. Përmes një postimi në Facebook, Raka thotë se mesazhi që është shpërndarë në emër të tij është i rrejshëm, teksa ka lutur qytetarët që të...
Lajme

“Sot do ta votoja zhbërjen e Gjykatës Speciale”

Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se Gjykata Speciale është raciste sepse i gjykon vetëm shqiptarët, duke i injoruar krimet që Serbia i ka kryer në Kosovë. Ai në Rubikon ka theksuar se nëse dikush do të merrte iniciativë për zhbërje të Speciales, ai është i gatshëm të votoj...
Lajme

Ministri Zemaj me një akuzë të rëndë drejt Arben Vitisë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se gjatë kohës sa ishte ministër Arben Vitia, disa barna janë paguar me çmim 500 për qind për shtrenjtë dhe për këtë lëndën e kanë dërguar në prokurori. Zemaj duke folur për situatën me Covid-19, ka thënë se kanë rritur kapacitetet për të...
1 1 039 1 040 1 041 1 042 1 043 1 143
Page 1041 of 1143