Lajme

PDK, LDK dhe AAK lëshojnë sallën e kuvendit

Partitë opozitare, Partia Demokratike e Kosovës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës e kanë lëshuar sallën e kuvendit pasi nuk u votua rezoluta e propozuar nga partitë opozitare që ndalon shtrenjtimin e energjisë elektrike në vend. Sallën e kuvendit e ka lëshuar edhe partia tjetër opozitare, AAK Kjo ka bërë që...
Lajme

Paralajmërohet mbyllja e shkollave

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka paralajmëruar mbylljen e shkollave nëse përkeqësohet edhe më shumë gjendja me pandeminë. Latifi para anëtarëve të Komisionit Parlamentar për Shëndetësi ka thënë se nëse do të mbyllen shkollat, do të pësojë edhe ekonomia për shkak se prindërit do të duhet të qëndrojnë në shtëpi...
Lajme

Glauk Konjufca rezulton pozitiv me Covid-19

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur nënkryetarja e Kuvendit, Saranda Bogujevci. Ajo tha se kjo është arsyeja që Konjufca po mungon sot në seancën ku pritet votimi i rezolutës për pagat në sektorin publik....
Lajme

Vdes boksieri i njohur kosovar

Ka vdekur në moshën 71 vjeçare ish-boksieri kosovar Muhamet Ferizaj, shkruan Gazeta Metro. Lajmin e ka konfrimaur Ish-boksieri i gjeneratës së artë të Prishtinës, Muharrem Gjocaj. “Me një pikëllim të madh mora lajmin për vdekjen e mikut tim Muhamet Ferizaj”, ka shkruar Gjocaj në Facebook. Ky është njoftimi i tij...
Lajme

Rrita e rasteve me COVID-19, a do të mbyllen shkollat

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka folur sot në në Komisionin për Shëndetësi për situatën me pandeminë në Kosovë, shkruan Gazeta Metro. Latifi, ka paralajmëruar se në rast se situate me koronavirusin vazhdon të përkeqësohet, do të mbyllen shkollat. “Po ti mbyllim shkollat kishte me qenë problem jashtëzakonisht i madh....
Lajme

Vdes veterani i UÇK-së

Pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë ish luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Gashi nga Kijeva e Malishevës. Lajmin e kanë dhënë bashkëluftëtarët e tij përmes postimeve në rrjetin social Facebook. I ndjeri ishte pjesëtar i Brigadës 122 “Imer Krasniqi”....
Lajme

A do të ndryshohen masat anti-COVID, flet Kurti

Kryeministri Albin Kurti s’ka dhënë sinjale se do të shqyrtohen masat e Ministrisë së Shëndetësisë kundër pandemisë në mbledhjen e qeverisë, shkruan Gazeta Metro. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në këtë mbledhje ka folur për situatën me virus në vend, duke thënë se masat janë vendosur për t’u ruajtuar nga...
Lajme

Kryeministri Kurti emëron veten në këtë pozitë

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë Kryeministri Albin Kurti, e ka vendosur veten si kryesues të Komisionit Ekzekutiv për Zhvillimin e Sistemit të Arsimit dhe Aftësimit Profesional, shkruan Gazeta Metro. Kryeminsitri Kurti, propozoi që ai ta kryesojë përbërjen e komisionit derisa në të njëjtën përbërje propozoi emërimin e katër ministrave...
1 2 3 1 041
Page 1 of 1041