Lajme

Dr. Fauci rekomandon mbylljen e këtij sektori

Dr. Anthony Fauci po paralajmëron që kafenetw dhe restorantet nuk duhet të hapen pasi hulumtimi i Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve tregoi se njerëzit që darkuan kohët e fundit ose shkuan në lokale kanë dy herë më shumë gjasa të rezultojnë pozitiv për koronavirus. “Kur keni restorante, në...
Lajme

Nëse e shihni këtë person, telefono Policinë e Kosovës!

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligj për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më urdhëresë të Gjykatës Themelore Pejё, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, lëshon: Kërkesë për bashkëpunim me qytetarët. Personi i kërkuar është:  LABINOT...
Lajme

Situatë alarmante në Europë, shumë shtete ashpërsojnë masat për koronavirus

Shumë shtete europiane po përgatiten të implementojnë masa të reja kufizuese për të ndalur përhapjen e koronavirusit, ndërsa Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se situata është shumë serioze. Britania e Madhe po konsideron implementimin e kufizimeve strikte për kohë të shkurtër rreth Anglisë. Nuk përjashtohet as mundësia e një izolimi...
Lajme

Specialja tregon pse dha dorëheqje prokurori i saj

Skandali me rrjedhjen e dosjeve sekrete të Dhomave të Specializuara të Prokurorisë së Hagës, po thuhet se ka shtyrë në dorëheqjen e një prokurori shumë të rëndësishëm të këtij institucioni. Kështu të paktën u raportua dje në media. Ndërkaq, nga Specialja po e mohojnë se prokurori në fjalë ka dhënë...
Lajme

Reflekton raportuesja gjermane, kritikon pak edhe Serbinë

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon, më në fund ka reflektuar duke kritikuar tani edhe shtetin e Serbisë, shkruan Gazeta Metro. Cramon ka thënë se nëse Komisioni Evropian nuk është kritik ndaj Serbisë, atëherë është duke humbur kohë në Raportin e Progresit për procesin e integrimit evropian....
Lajme

Lëndohet një person në vendin e punës, dërgohet në QKUK

Një person është lënduar në vendin e tij të punës në Prizren, dje rreth orës 09:20, shkruan Gazeta Sinjali. Sipas njoftimit të Policisë, punëtori ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është dërguar në QKUK për tretman mjekësor. Ndërsa rasti është duke u hetuar. Njoftimi i PK-së: ASGJESIM APO DËMTIM,...
Lajme

E rrah gruan dhe e përzë nga shtëpia bashkë me tre fëmijët

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në pejë, meqenëse pas një mosmarrëveshje verbale e ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij dhe e ka larguar nga shtëpia bashkë me tre fëmijët e tyre, raporton Express. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje. “Pejë 17.09.2020-20:00. Është...
Lajme

Covid-19, OBSH paralajmëron se jemi në një situatë serioze…!

Organizata Botërore e Shëndetësisë bëri me dije, përmes një konference për shtyp, se shifrat javore të rasteve të reja me koronavirus në Europë kanë kaluar dhe numrat e raportuar gjatë pikut të pandemisë në muajin mars. Sipas drejtorit rajonal të OBSH, Hans Kluge vetëm në javën e fundit u raportuan...
1 2 3 268
Page 1 of 268