archive19 Shtator, 2023 - 22:15

Lajme

Saranda me tre fëmijët e saj jeton në kushte shumë të rënda, fondacioni “Golden Eagle” merr përsipër ta ndihmojë me 300 euro në muajt

Saranda Hoti, një nënë vetushqyese nga Fushë Kosova që jeton vetëm me trinjakët e saj, pasi burri i kishte vdekur kohë më parë, në emisionin STUDIO A në ATV, është rrëfyer për problemet e përditshme ekonomike me të cilat përballet pothuajse çdo ditë. Ajo tregon se pas vdekjes së burrit,...
Lajme

Autobusi del nga rruga, vdesin dy persona në Mal të Zi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Mal të Zi. Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e daljes së një autobusi nga rruga. Aksidenti ka ndodhur në qytetin e Obzovicës, në rrugën Budvë-Cetinje. Sipas televizionit Vijesti, 17 persona janë të lënduar, të cilët janë dërguar për trajtim në spitalin...
Lajme

Bien pak temperaturat, mot i vranët parashihet sot në Kosovë

Parashikimi i motit për sot dhe ditët në vazhdim: “E marte – Mot me vranësira dhe intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës kanë mundësi që vende -vende të sjellin shi. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius....