archive18 Shtator, 2023 - 23:46

Lajme

Dhunë në kopshtin ‘Gëzimi ynë” në Fushë Kosovë, 3-vjeçarin e tërheq zvarrë dhe e rrah edukatorja

Numri i institucioneve parashkollore, kopshteve dhe çerdheve private në Kosovë është mjaft i madh. Prindërit paguajnë shuma të mëdha parash, por jo gjithmonë kushtet janë në nivelin e duhur. Jo rrallëherë ka pasur ankesa e denoncime për keqtrajtim të fëmijëve nga edukatoret në këto institucione, raporton Gazeta Sinjali. Për një...
ShowBiz

Aktorja Angelina Jolie përmend Kosovën, dhe shkruan shqip

Angelina Jolie, aktorja e njohur amerikane, ka njoftuar për librin e saj “Njihni të drejtat tuaja dhe kërkoni ato”, për librin e saj ka shkruar edhe në shqip, përpos në gjuhë tjera si atë angleze, polake e moldavisht. Ajo ka thënë se libri është publikuar edhe në Kosovë e Shqipëri....
Lajme

Gjendet 15-vjeçarja shqiptare që ishte zhdukur në Gjermani

15-vjeçarja shqiptare Rahmone Jusufi, ishte e shpallur e zhdukur nga familjarët. Për gjetjen e saj ishte mobilizuar edhe policia. E pas gjashtë ditësh, raportohet se ajo është gjetur. Të afërmit përmes rrjeteve sociale kanë njoftuar se adoleshentja është kthyer në shtëpi edhe është shëndosh e mirë. Ata shprehën falënderime për...