archive15 Shtator, 2023 - 21:56

Lajme

Vrasja në Podujevë, Policia publikon foton e të dyshuarit, kërkon ndihmën e qytetarëve për ta gjetur

Policia e Kosovës ka kërkuar bashkëpunim nga qytetarët për ta identifikuar një person. Sipas njoftimit, i dyshuari kërkohet për përfshirje në vrasjen e rëndë në Podujevë, të hënën. Njoftimi i plotë: Kërkesë për bashkëpunim për identifikimin e personit të dyshuar Njësiti i hetimeve të përgjithshme që operon në kuadër të...
Lajme

Ndahet nga jeta veprimtari dhe humanisti nga Vushtrria

Dje është ndarë nga jeta Rifat Mustafa, aktivist i dalluar, njeri human dhe intelektual nga fshati Smrekonicë i Komunës së Vushtrrisë. Lajmin mortor për Mustafën e kanë bërë të ditur familjarët e tij, ndërsa detajet e varrimit pritet të bëhen të ditura së shpejti....
Interesante

“Kufomat e alienëve” ngjallin kureshtje në Meksikë

Kufomat për të cilat pretendohet se janë të alienëve u janë prezantuar politikanëve meksikanë në Kongresin e vendit. Një ekspert i vetë-shpallur i UFO-ve pretendoi se dy ‘kufomat’ e vogla u morën nga Cusco i Perusë, shkruan independent.co.uk, transmeton klankosova.tv. Ato u prezantuan në kuti me dritare në Mexico City...