archive11 Shtator, 2023 - 23:33

Sporti

Armend Thaqi: Unë jam lojtar i Kombëtares së Kosovës

Mbrojtësi i Ballkanit, Armend Thaqi është i ftuar në emisionin ‘EKIPI A’ në ATV Mbrojtësi i djathtë ka deklaruar që ai është lojtar i Kosovës dhe ka ndeshje zyrtare të zhvilluar për kombëtaren ‘Dardane’ dhe ai është pjesë e kësaj kombëtare. Kështu 30 vjeçari ka mohuar të gjitha zërat që...
Lajme

Mësohet arsyeja e vrasjes së 6 shqiptarëve në Greqi

Athina është tronditur pasditen e sotme pas vrasjes me armë zjarri të 6 shqiptarëve. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Arafinos dhe Arionos, në Artemisa. Policia greke është ngritur në këmbë dhe është vënë në ndjekje të një makine të zezë me të cilën autorët arritën të arratiseshin nga vendi i...
Lajme

Largimi i një vajze nga shkolla në Pejë shkaku i mbulesës, reagon Imami Maliqi: Drejtorët racista e kanë vendin në burg, ne s’jemi Kina, as Koreja Veriore

Një vajzë nuk është lejuar të vijojë mësimin në shkollën “Azdreni” në Pejë për shkak të bartjes së shamisë. Për këtë vendim ka reaguar edhe Imami kosovar, Labinot Maliqi. Imami ka kërkuar nga ministrja Nagavci që të shfuqizojë sa më parë këtë vendim të cilin e quan racist e bullizues....
Lajme

Ky është personi që dyshohet se vrau të riun në Podujevë

Podujeva është tronditur sot nga një vrasje që ka ndodhur mesditë. Valmir Breznica është qëlluar për vdekje në një market në Podujevë. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se i Breznica është qëlluar nga një person i moshës së mitur. Dyshohet se dorasi është rreth 15 vjeçar. Në këtë incident...
1 2
Page 1 of 2