archive10 Shtator, 2023 - 22:28

Sporti

‘’S’e kam paramendu që vij në këtë punë’’ – kjo është Blerina që kreu shkollim për farmaci e filozofi e tash punon pastruese

Blerina Gashi, 33 vjeçare me prejardhje nga fshati Mramor i Prishtinës, ishte pjesë e emisionit ‘’Za me Kaltërinen’’, që transmetohet çdo të shtunë, prej orës 21:10 në Televizionin 7. Blerina ka katër vite që është kyçur në punën e mirëmbajtjes apo pastrimit, fillimisht në kompani private e tash në Ndërmarrjen...
Auto

Pse duhet të harrojmë makinat nën 20 mijë euro?

Ku kanë shkuar makinat e vogla dhe të lira? Dhe pse duhet të paguajmë tani më shumë se 20,000 euro për të blerë një super-mini që disa vite më parë mund të gjendej për më pak se 15,000 euro? Arsyet janë të shumta dhe kanë të bëjnë me rritjen e...
Lajme

“Jemi kthy krejt me PDK-në prej se djali është dashuru në ty”, i thotë babloku, Ganja ia kthen: Me pas kanë burrë djali yt më kish lyp vet

Këtë javë, mysafir në emisionin Kojshia Show ishte deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu. Ajo në këtë emision rrëfeu shumë nga jeta e saj private. Gjatë emisionit, nuk munguan as befasitë për Ganimete Musliun. Një burrë i moshuar me emrin Adem Selmanaj, i thotë asaj...
Lajme

Moderatori e provokon Ganimete Musliun: Ke pas problem me “Faton Lucin”. Ganja: Jo me Lucin po me Pecin – Ja çfarë thotë ajo

Këtë javë, mysafir në emisionin Kojshia Show ishte deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu. Ajo në këtë emision rrëfeu shumë nga jeta e saj private. Gjatë emisionit, nuk munguan edhe disa momente komike. Moderatori për ta ngacmuar deputeten Musliu, ia ngatërron mbiemrin ministrit të Bujqësisë,...
ShowBiz

Nora del me shoqe, ky detaj në këmbën e saj bie kaq shumë në sy!

Këngëtarja e njohur kosovare, Nora Istrefi, vazhdon të jetë emër shumë i komentuar në mediat rozë. Jeta e saj profesionale dhe ajo private gjithmonë kanë tërhequr vëmendjen e shumë adhurueseve të saj, shkruan ORAinfo. Tani, ajo pas ndarjes nga Robert Berisha, është fokusuar shumë në karrierën e saj. Së fundi...