archive9 Shtator, 2023 - 19:53

Sporti

Kosova – Zvicra, publikohen formacionet zyrtare

Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë sonte ndeshjen ndaj Zvicrës, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”, me fillim prej orës 20:45, shkruan Gazeta Express. Kur ka mbetur edhe pak më shumë se një orë deri te fillimi i ndeshjes,...
Lajme

S’e respektuan vendimin për marzhën e fitimit për produktet e naftës, MINT i dërgon në Gjykatë 14 biznese

Gjatë një muaji nga hyrja në fuqi e vendimit të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) për rregullimin e çmimeve të produkteve të naftës të përdorshme për transport, inspektorët e tregut të naftës kanë iniciuar procedurë në gjykatë për 14 biznese, pasi është evidentuar se nuk e kanë respektuar...
Lajme

Lojërat Mesdhetare në Prishtinë, “çmenden” në Serbi: Politika u përzie në sport, aty u shfaq Albin Kurti

Kosova ka fituar të drejtën për organizimin e Lojërave Mesdhetare për vitin 2030 – “Prishtina 2030”. Kështu vendosi sot Asambleja e Përgjithshme e Komitetit Ndërkombëtar të Lojërave Mesdhetare (ICMG), që u mbajt në Heraklion të Greqisë, shkruan Gazeta Express. Nga 66 delegatë sa ishin të pranishëm, 55 votuan pro Kosovës,...
Lajme

Shkon në 632 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm në Maroko

Shkon në 632 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 7 që ra në Maroko dhe 322 raportohen të plagosur. Bilanci i cili ndryshon minutë pas minute është raportuar së fundi nga televizioni shtetëror vendas, i cili citon ministrinë e Brendshme. Sipas kreut të Institutit Kombëtar të Gjeofizikës...