archive7 Shtator, 2023 - 21:04

Lajme

Kurti del me një thirrje për të rinjtë nga diaspora

Kryeministri Albin Kurti ka dalë me një thirrje për të rinjtë nga diaspora, të cilët i ka ftuar të bëhen pjesë e Programit për Diplomaci Qytetare. Kurti ka thënë se sivjet është rritur numri i vendeve të hapura për profesionistë të rinj nga diaspora nga 10 në 25. Poashtu ka...
Lajme

Ferit Idrizi kampion në realizimin e premtimeve – I realizoi 76 për qind

Në platformën elektronike “LETËRNJOFTIMI I KOMUNAVE”, sot Instituti GAP ka publikuar shkallën e përmbushjes së premtimeve zgjedhore të dhëna nga kryetarët e komunave për mandatin 2021-2025. Ky përditësim përfshin periudhën deri në fund të qershorit 2023. Nga gjithsej 1,816 premtime të 27 kryetarëve të komunave, 473 premtime (26%) janë përmbushur,...
Lajme

Shqiptari hero shpëton avionin nga ‘sulmi terrorist’

Një 45-vjeçar me origjinë shqiptare është kthyer në hero. Victor Troboloni, u përball me një person i cili tentoi të hapte derën e avionit në një lartësi mbi 9 mijë metra, gjatë fluturimit Tel Aviv-Londër. Shqiptari ka rrëfyer për ‘The Sun’ të gjithë ngjarjen, ndërkohë në video shihet Troboloni me...
Lajme

‘Çmendi’ gruan duke e rrahur, Bruçi e pagoi 600 euro 37-vjeçarin nga Kosova për t’i hequr magjinë gruas, denoncimi u bë nga nëna e vajzës

Një ngjarje e rëndë ndodhi dy ditë më parë në Burrel, ku 48-vjeçari Dario Bruçi u arrestua nga policia pas dhunës së vazhdueshme që ushtronte ndaj bashkëshortes. Por ajo që e bën me të rëndë ngjarjen, është fakti që Bruçi kishte punësuar një person nga Kosova, të identifikuar si Kujtim...
ShowBiz

Fero ndalon veturën, falë namazin në rrugë

Fero tashmë është një ish-reper pasi ai hoqi dorë përfundimisht nga muzika. Ai i është përkushtuar fesë Islame pasi doli nga burgu ku mbahej për sulm fizik ndaj gruas së tij Arbenitës. Fero tashmë po e praktikon fenë plotësisht dhe sot ai ndau me ndjekësit e tij një foto ku...