archive2 Shtator, 2023 - 22:32

Lajme

E dhimbshme: Kjo është 41-vjeçarja që mbeti pa shenja jete në vetaksidentin në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një vetaksident me fatalitet ka ndodhur mëngjesin e sotëm në autostradën “Ibrahim Rugova” ku dyshohet se shoferi i automjetit ka humbur kontrollin mbi veturèn dhe është rrokullisur në rrugë. Sipas Policisë, një person ka humbur jetën kurse një tjetër është lënduar. Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë bëjnë të ditur se...
Lajme

Vetaksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, vdes një person

Një person ka vdekur si pasojë e një vetaksidenti që ka ndodhur sot rreth orës 06:10 në autostradën “Ibrahim Rugova”, ku një veturë është rrokullisur në rrugë. Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani. “Me datën 02.09.2023 rreth orës 06:10, në autostradën Ibrahim Rugova në km...
Lajme

“Askush nuk mundet t’i përjashtoj nga shkolla vajzat me shami”, reagon imami Maliqi pas rastit në Gjakovë

E drejta për shkollim është e garantuar me Konventën Evropiane të të Drejtave të Njeriut, Kushtetutën e Republikës së Kosovës dhe Ligjin për Arsimin Parauniversitar, të cilën jo çdo nxënës po mundet ta shfrytëzoj, raporton Gazeta Sinjali. Sot gjatë ditës, kur edhe u shënua fillimi i vitit të ri shkollor,...