archive1 Shtator, 2023 - 22:34

Lajme

Tetë të arrestuar për vrasjen e 29-vjeçarit në Malishevë

Policia e Kosovës (PK) ka dhënë detaje lidhur me rastin e vrasjes që ndodhi pasditen e së enjtes në fshatin Balincë të Malishevës, duke thënë se lidhur me rastin janë arrestuar tetë persona. Në raportin 24 orësh të Policisë, thuhet se rasti dyshohet të ketë ndodhur si pasojë e një...
Lajme

Aksident i rëndë në Podujevë, humb jetën një vajzë

Një vajzë ka humbur jetën ditën e enjte në Podujevë si pasojë e lëndimeve që ka marrë nga goditja e veturës. Rasti ka ndodhur rreth orës 21:45 Lidhur me rastin, Policia ka arrestuar personin i cili ishte duke drejtuar automjetin. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që, i njëjti...
Lajme

Lajm i hidhur: Vdes profesoresha Filloreta Arifi Rexhepi

Ka vdekur profesoresha Filloreta Arifi Rexhepi, një nga mësimdhënësit më të mirë në vend, për çka edhe ishte nderuar disa herë me mirënjohje nga Ministria e Arsimit. Njoftimin e kanë dhënë të afërmit e saj, ndërsa familjes dhe kolektivit të shkollës i ka shprehur ngushëllime edhe kryetari i Komunës, Sokol...