archive6 Qershor, 2023 - 22:40

Lajme

Gazetari Rama: Kurti do rrëzohet nëse si përmbushë kërkesat

ri kërkesat e emisarëve të SHBA-së e BE-së dhe ultimatumi i tyre për t’i përmbushur ato, sipas Fidan Ramës janë aq serioze saqë mund të çojë edhe në shkarkimin e kryeministrit Kurti, transmeton Gazeta10. Për këtë Rama thotë se SHBA-ja është e interesuar ta ruajë stabilitetin në rajon për shkak...
Lajme

William Walker: Presioni ndaj Kosovës është i padrejtë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar ashpër ndaj veprimeve të Qeverisë së Kosovës, për ushtrimin e detyrës së kryetarëve në objektet komunale në katër komunat veriore. Pasoja e parë nga Departamenti Amerikan i Shtetit, ishte përjashtimi i Kosovës nga stërvitjet “Defender Europe 2023”. E këtë qasje të SHBA-ve karshi...
Lajme

‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom? (VIDEO)

Mitrovica e Isa Boletinit nuk do të dorëzohet para askujt’’. Mjaftoi kjo fjali nga anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Agim Bahtiri për të u trazuar debati në studion e emisionit ‘’Politiko’’. Përderisa Bahtiri po mbronte veprimet e Qeverisë në veri të vendit, përfshirë edhe mosdakordimin me aleatët për to, Matoshi iu...
Lajme

Daut Haradinaj e quan Albin Kurtin patriot fals

Anëtari i AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se kryeministri Albin Kurti është një patriot fals, i cili me fuqinë e NATO-s tenton ta kërcënojë një shtet tjetër. Haradinaj, tha se Kurti mburrej me ngritjen e flamurit të Kosovës në komunat veriore, ndërkaq një ditë më pas protestuesit serbë vendosën flamuj...
Lajme

Vuçiq pas takimet me Escobar e Lajçak: Ndërkombëtarët mund ta detyrojnë Prishtinën t’i zbatojë marrëveshjet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar sot në Beograd me të Dërguarin e Posaçëm të ShBA-së, Gabriel Escobar dhe Emisarin Special të BE-së për dialogun me Kosovën, Miroslav Lajçakun. Për dallim prej takimit të mbrëmshëm mes Escobarit e Lajçakut me Kurtin në Prishtinë, ku bisedimet zgjatën rreth 2 orë,...
1 2 3 4
Page 1 of 4