archive5 Qershor, 2023 - 23:56

Lajme

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës

Emisari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se në Kosovë ka ardhur si përkrahës i madh i shtetit të Kosovës. Escobar ka thënë se kërkesa e vetme është që të dëgjohet komuniteti ndërkombëtar. Escobar ka folur pas takimit me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. “Është një unitet...
Lajme

Haradinaj: Sonte me shkarku Kurtin, e pshton Kosovën

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj në emisionin “Debat Plus” ka thënë se sot po ndodh një shqetësim për sigurinë e vendit dhe është duke ndodh një shqetësim i partnerëve tanë në sigurinë në ne si “partnerë të pabesueshëm”. “Për logjikën time, shkuarja e Kurtit është një porosi për t’u ndalur...
Lajme

LIVE| Përfundon takimi i Kurtit me Escobarin dhe Lajçakun

Pas thuajse 2 orësh, ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, me të dërguarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Gabriel Escobar dhe ndërmjetësuesit të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Nga takimi ende nuk pati deklarime për media. Kujtojmë që tensionet në veri ishin temë kryesore...
Lajme

Nis takimi Kurti-Escobar-Lajçak, pritet të zgjasë rreth dy orë

Delegacioni i përbërë nga përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për dialog, Miroslav Lajçak, si dhe emisari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka hyrë në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës për t’u takuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Takimi ndërmjet kryeministrit Kurti dhe të përfaqësuesit Special i Bashkimit Evropian...
Lajme

Sami Lushtaku: Kush nuk e don Amerikën, s’e don as Zotin

Sami Lushtaku, nënkryetar i Komunës së Skënderajt, ka komentuar zhvillimet e fundit në veri të Kosovës dhe hapat e bëra nga kryeministri Albin Kurti. Lushtaku, që është një nga figurat kryesore të PDK-së, ka folur edhe rreth marrëdhënieve të trazuara mes Kurtit dhe ShBA-së. Madje, në një prononcim për Nacionalen,...
1 2 3 5
Page 1 of 5