archive2 Qershor, 2023 - 18:55

Lajme

“Do të bëhët ky që ia cucllate Bulliqit, “Nuk ia cucllati kurë”, shpërthejnë ofendimet në Podujevë për postin e zëdhënësit

Genc Rashiti, përfaqësues i Shoqërisë Civile në Podujevë ka reaguar pas ofendimeve të qytetari i cili i tha se po i ‘cucllatet’ kryetarit Shpejtim Bulliqi për të marrë postin e zëdhënësit të komunës. Ishte qytetari nga Podujeva, Berat Ahmeti i cili shkroi se Genc Rashiti është përfitues i të gjitha...
Lajme

Bie numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme

Instituti GAP ka publikuar statistikat të cilat thonë se numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka shkuar duke rënë vazhdimisht. Sipas këtyre statistikave, rënie më të madhe të numrit të nxënësve ka në komunat e Kamenicës dhe Junikut. “Numri i nxënësve në shkollat fillore...
Lajme

“Këta tradhtarë duhen vra, s’kem njerëz që e nalin”/ Buzhala denoncon publikisht personat që po e kërcënojnë me jetë

Komentet me përmbajtje kërcënuese janë shumë të shpeshta në profilet e personave të sferës publike, raporton Gazeta Sinjali. E edhe më të shumta janë në faqet e gazetarëve kosovarë, të cilët për ngjarje të ndryshme që ndodhin në vend përdorin llogaritë në rrjete sociale për të dhënë komentet e tyre....
1 2 3 4
Page 1 of 4