archiveQershor 2023

Fun

U bë viral me imitimin e Shefqet Krasniqit, por tani Artan Behrami imiton identik personazhet e tjera – Plasin të qeshurat me lot në studio

Imitimi Hoxhës së mirënjohur Shefqet Krasniqit, nga analisti Artan Behrami, për muaj me radhë ishte bërë viral me rrjetet sociale, sidomos në tiktok. Artan ishte sërish mysafir në emisionin LIBERO në ATV, ku kësaj radhe solli imitime identike të disa figurave të njohura, sidomos politike, si Ramush Haradinaj, Agim Bahtiri,...
Lajme

Dy oficerët e ri që diplomuan sot, Fitim Kahrimani dhe Muhamet Haliti

Sot diplomuan shumë oficerë të ri në Akademinë Ushtarake të Kosovës. Ndër ta ishin edhe dy të rinjë mitrovicas, Fitim Kahrimani e Muhamet Haliti, përcjell Jepi zë. Oficeri i ri Fitim Kahrimani është me prejardhje nga fshati Qabër, ndërsa Muhamet Haliti nga fshati Bistricë. Në ceremoninë e diplomimit të tyre,...
Lajme

U shpall organizatë terroriste nga Qeveria, reagon “Brigada e Veriut”: Nuk shkojmë askund, Kosova është tokë e shenjtë serbe

“Brigada e Veriut”, që të enjten u shpall organizatë terroriste nga Qeveria e Kosovës, në një mesazh në Telegram të premten ka thënë se nuk synon “të shkojë nga Kosova”. Qeveria e Kosovës të enjten i ka shpallur organizata terroriste dy formacionet ilegale serbe – “Mbrojtja Civile” dhe “Brigada e...
Fun

Moderatori Sadi Imeri e analisti Fatmir Sheholli duke imituar e Kurtin dhe Vuçiqin – Shikoni si ‘përleshen’ gjatë negociatave në ‘Bruksel’

Moderator i emisionit Kojshia Show, Sadri Imeri e analisti Fatmir Sheholli, së fundmi kanë realizuar një skeç humoristik për negociatat Kosovë-Serbi, ku kanë interpretuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin dhe presidentin serb, Aleksander Vuçiq. Në këtë skeç zhvillohet një debat i ashpër mes dy liderëve, duke krijuar kështu situata tejet...
Lajme

Ky është mbikëqyrësi i burgut të Dubravës i arrestuar sot për ryshfet, mori rreth 2 mijë euro

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka larguar nga puna mbikëqyrësin në Qendrën Korrektuese të Dubravës, raporton Gazeta Sinjali. Burimet e Sinjalit bëjnë të ditur se bëhet fjalë për Shefqet Gashi. Gashi, gjatë kryerjes së detyrës si mbikëqyrës, ka kryer veprën penale keqpërdorim të pozitës zyrtare dhe marrje të ryshfetit. Vendimi për...
1 2 3 104
Page 1 of 104