archive30 Maj, 2023 - 23:47

Lajme

Kimete Berisha: Qeveria Kurti ra sot!

Shkruan: Kimete Berisha 1. Albin Kurti i përdori edhe ushtarët e KFOR-it për t'u flijuar për egon e tij të sëmurë. Derisa policë e ushtarë përballeshin me dhunën e bandave serbe, dhe të shtrirë në asfalt i lidhnin plagët, kryeministri Kurti pinte birra në Pejë. A ka simptomë më të...
Lajme

Kryetari i Preshevës i drejtohet Kurtit: Me Amerikë nuk ka lojë!

Kryetari i Preshevës, Shqiprim Arifi, ka reaguar pasi SHBA ndëshkoi Kosovën me përjashtimin në trajnimin ushtarak “Defender 23”. Arifi, me anë të një video të shpërndarë në ‘Facebook’ ka thënë se me SHBA-në nuk ka lojë, teksa ka ftuar Qeverinë e Kosovës të ruajë marrëdhëniet me Amerikën, shkruan Gazeta Insajderi....
Lajme

Berat Buzhala pyet: Kush është plani B i Kurtit? Rusia, Kina, kush?

Gazetari, Berat Buzhala, është shprehur i shqetësuar lidhur me deklaratën e kryeministrit Albin Kurti, i cili të në një prononcim për “The Guardian” e ka cilësuar si “naive”, reagimin e sekretarit amerikan, Antony Blinken, i cili ka kritikuar ashpër Qeverinë e Kosovës për veprimet e ndërmarra në Veriun e Kosovës....
Lajme

Edita Tahiri: Hera e parë që Kosova ka një lider antiamerikan

Ish-kryenegociatorja e Kosovës në bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti për dëmtim të aleancës strategjike mes Kosovës dhe Amerikës. Pas sanksioneve të cilat i ka përmendur të martën ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, Tahiri e ka akuzuar Kurtin si lider antiamerikan, për çfarë pasojat do...
1 2 3 6
Page 1 of 6