archive26 Maj, 2023 - 20:54

Biznes

Rritet sërish çmimi i karburanteve

Bordi i Transparencës është mbledhur sërish ditën e sotme, ku ka vendosur çmimet e reja të karburanteve. Vendimi: Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 26 Maj 2023 kanë ndryshime të çmimit nga ai i përcaktuar në mbledhjen e fundit. Si rrjedhojë çmimet e vendosura janë : Çmimi i shitjes...
Lajme

Veprimet e sotme do të kenë pasoja në raportet Kosovë – SHBA- Vjen reagimi i ashpër nga departamenti i shtetit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dënojnë ashpër veprimet e Qeverisë së Kosovës për të hyrë me forcë në ndërtesat komunale në veri të Kosovës, veprime që ajo ndërmori kundër këshillave të Shteteve të Bashkuara dhe partnerëve evropianë të Kosovës. Departamenti Amerikan i Shtetit ka lëshuar një komunikatë zyrtare për media...
Lajme

Edi Rama kritikon Kurtin për situatën në veri

Kryeministri shqiptar, Edi Rama i është bashkangjitur thirrjes së ShBA-së për aksionin policor në veri. Ai përmes një cicërime në rrjetin social “Twitter” ka pyetur nëse situata e sotme ndihmon afrimin e shteteve drejt paqes së përhershme, përcjell lajmi.net. Rama vijoi duke dhënë edhe përgjigje. Sipas tij, me siguri që...
Lajme

Tensionet në veri, ambasadori amerikan në Kosovë dënon veprimet e autoriteteve të Kosovës duke i cilësuar masa të dhunshme – Nuk komenton për veprimet e serbëve

Ambasadori i Kosovës, në ShBA, Jefrrey Hovenier, i ka dënuar veprimet e autoriteve të Kosovës në tri komunat e veriut të Kosovës. Ai i ka cilësuar të dhunshme masat e Policisë së Kosovës, në atë pjesë të vendit, teksa ka bërë thirrje që ato të ndalen menjëherë. “Shtetet e Bashkuara...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5