archive25 Maj, 2023 - 23:18

Lajme

Shpërthim me tritol në kryeqytet

Një shpërthim me tritol raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e kësaj të enjteje në Tiranë Burime paraprake për gazetarin Besar Bajraktaraj bëjnë të ditur se shpërthimi ka ndodhur në një fasoneri në zonën e Freskut, në afërsi të Bunkart. Mësohet se nga ngjarja ka vetëm dëme materiale. Rrethanat momentalisht nuk...
Lajme

Grenell “godet” Kurtin: Ka qenë gjithmonë kundër amerikanëve

Ish-i dërguari i SHBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka kritikuar përsëri kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin. Në një intervistë për Top Story të Top Channel, Grenell ka thënë Kurti kurrë nuk ka pranuar idetë e amerikanëve dhe ka qenë çdo herë kundër. Çështja është kjo, unë e njoh Albin...
ShowBiz

Lajm i dhimbshëm: I digjet e gjithë garderoba Mihrije Brahes

Banesa e dy artistëve të njohur Mihrije Braha dhe Naimi Abazi së fundmi është përfshirë nga zjarri. Ngjarja ka ndodhur pak ditë më parë, ndërsa lajmin e ka konfirmuar këngëtarja Mihrije. Braha tha se gjatë kohës së incidentit në banesë ndodhej djali i tyre, Platori bashkë me partnere e tij,...
Lajme

Vdes avokati i njohur kosovar

Sot, në moshën 72-vjeçare është ndarë nga jeta avokati i njohur kosovar, Jashar Lokaj. Kështu ka bërë me dije familja e të ndjerit, me ç’rast ka njoftuar edhe për detajet e ceremonisë së varrimit. Sipas njoftimit, i ndjeri do të varroset të premten, më 26 maj, në orën 16:00, në...
Lajme

Ndërron jetë njeriu me hundën më të gjatë në botë

Mehmet Özyürek, njeriu me hundën më të gjatë në botë, ka vdekur në moshën 75-vjeçare. Mehmeti nga Turqia ishte i njohur dhe i dashur për dëshirën e tij për jetën dhe shpesh fliste se sa “i bekuar ” ishte që kishte një hundë që thyente rekord. Atij iu dha titulli...
1 2 3 5
Page 1 of 5