archive23 Maj, 2023 - 22:44

Lajme

Kjo është 21-vjeçarja nga Kosova, që njihet si “luanesha e ISIS-it”

Bleona Tafallari është dënuar me 4 vjet burgim në Itali. 21-vjeçarja me origjinë nga Kosova ishte pjesë e organizatës terroriste “Luanët e Ballkanit”, ndërsa vetë njihej me nofkën “Luanesha e ISIS-it”, raporton gazeta italiane, Il Giorno. Ajo rezulton se është pjesë e një grupi fundamentalist islamik me bashkëshortin e saj...
Lajme

Gjermania vend i “ëndërrave” për kosovarët?! Njohësi i financave nga Kosova bën llogarinë e të ardhurave e shpenzimeve, shikojeni se sa mund të kurseni në muaj

Shumë kosovarë ëndërrojnë jetën në Gjermani, si një vend që ofron mundësi për një jetë më të mirë. Por jo gjithmonë jeta që i pret ata që marrin rrugën e mërgimit është lehtë, raporton Gazeta Online Veriu.info. Së fundi një njohësi i çështjeve financiare nga Kosova që jeton në Gjermani,...
Lajme

Gashi ia vë një kusht VV-së për kthimin e LDK-së në Kuvend

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, e ka quajtur të dobët pushtetin e Lëvizjes Vetëvendosje. Sipas tij, këtij pushteti i duhet reflektim dhe shtoi se reflektimi nuk është dobësi, por mundësi. Ai tha se reflektimi eventual i pushtetit do të rezultonte me zbatim të ligjit dhe siç thotë...
1 2 3 4
Page 1 of 4